Таныстыру! Университеттің 50-жылдығы щеңберінде құрастырылған, «С.Торайғыров атындағы ПМУ «Білік» және «Знание» газеттеріне көрсеткіш» ғылыми-библиографиялық бөлімі Ғылыми кітапханаларды акад.С.Бейсембаев ат. библиографиялық құралды таныстыруды жүргізді.

2010 жылдың 18 және 23 қарашада таныстыру болды, оның қатысушылары құқық және тарих, филология, журналистика және өнер факультетінің бірінші курс студенттері болды.

«Білік», «Знание» университет газеттерінің даму тарихын таныстыру жүргізушісі библиограф Гүлжан Райханқызы Үсенова қатысушыларды таныстырды. «Знание» газетінің міндетерін Г. Р. Үсенова атап көрсеткендей, олар білім аймағында көптеген мәселер, студенттердің жетістіктері, кәсіптік бейімделудің мінез құралы, университет өмірінің оқиғаларының айқындалды. Газетті басқаратын және оның тілшісі болатын адамдар, университет қызметкерлері болып табылады. Студенттер де газеттің шығарылуында белсенді қатысты. Олардың көмегімен «Өсиет тақырыбында», «Ең бастысы – үлгерім!» және т.б. рубрикалар шықты.

2001 жылдың сәуірінен бастап С.Торайгыров атындағы ПМУ-тің ректоры Е. Арыннын арқауымен "Білік" газеті орыс және казақ тілдерінде жарық көрді. Қазіргі кезде "Білік" газеті С.Торайгыров атындағы ПМУ-тің ақпараттық бөліміне айналды, ол "Знание" газетінің жақсы қасиеттерін бойына сіңірді. "Білік" университет газетінің бірінші редакторы филфактың түлегі Рашид Хисамудинов болды. Университет газетінің беттерінде ЖОО-ның профессорлік-оқутушылық құрамының және студенттердің жетістіктері жазылады, ғылыми тәжирбиелік конференциялар мен тәрбие беру мақсатында өткізілетін іс шаралар айтылды.

Аталмыш жағдайда біздің университеттің тарихын зерттеуде газеттердің тарихы құнды мәліметтер беретінің ескере отырып, ғылыми кітапханалық бөлімінің қызметкерлерінің арқауымен «Знание» және «Білік» газеттеріне бағыт бағдар берілді, оның құрамы және мақсаты айқындалды. Гүлжан Райханова студенттердің бағыт-бағдардың құрамымен таныстырды және оның студенттердің болашақ тарихшылар ретінде және де филологтар мен журналистердің кәсіби шындалып шығуына көмектесе алатынын тілге түйе кетті.