Еуразиялық экономикалық интеграция

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың М.В.Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінде сөйлеген сөзі

ПМУ-ДА ҒЫЛЫМИ КЕҢЕС ОТЫРЫСЫ ӨТТІ

2014 жылдың 28 мамыр күні С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінде жоғары оқу орны басшылығы және профессорлық-оқытушылар құрамы, докторанттар мен магистранттардың қатысуымен Ғылыми кеңестің кеңейтілген отырысы өтті. Кеңес отырысының басты талқыға салынған тақырыбы – еуразиялық ықпалдастықтың  мәселелері.

ЕУРАЗИЯЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ОДАҚ ПОСТКЕҢЕСТІК ЕЛДЕРДІҢ ЭКОНОМИКАСЫНЫҢ ДАМУЫНЫҢ ҚОЗҒАУШЫ КҮШІ РЕТІНДЕ

«Әлеуметтану және саясаттану» кафедрасының меңгерушісі, саясаттану ғылымдарының кандидаты, доцент И.А. Қаливтің С. Торайғыров атындағы ПМУ-дың Ғылыми кеңесіндегі баяндамасы.

ХХ ғасырдың соңында КСРО-ның құлдырауына байланысты бұрынғы посткеңестік республикалардың қоғамтанушылары мен саясаткерлері арасында тығыз интеграцияны қалыптастыру қажеттілігі туды. ХХІ ғасырдың басында посткеңестік еуразиялық интеграция идеясы кең етек алды.

Еуразиялық экономикалық ықпалдастық: Қазақстандықтардың ең жиі қоятын 20 сауал (БАҚ, əлеуметтік желілер, қоғамдық пікір зерттеулері, сарапшылар сауалнамалары ақпараттары негізінде)