С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінің жас ғалымдары «Жас Ғалым – 2017» облыстық конкурстан бірнеше аталым бойынша жүлдеген бодлы.

PhD докторы, «Кәсіптік оқыту және қоршаған ортаны қорғау» кафедрасының аға оқытушысы Ирина Чидунчи «Жас дәрігер / философия докторы» номинациясы бойынша үздік атанды және бірінші дәрежелі дипломмен марапатталды.

И.Чидунчи табиғи өсімдік түрінде - Павлодар облысының тұзды көлдерінде Артемия салина шаянды зерттеді.

И.Чидунчи зерттеуінің парадигмасы үш негізгі сұрақтан тұрады: «Не? Қашан? Қалай?».

Осы номинация бойынша екінші орынды «Кәсіптік оқыту және қоршаған ортаны қорғау» кафедрасының аға оқытушысы Шынар Арынова жеңіп алды. Өз жобасында ол тұрмыстық және ауыз су мақсаттарында қолданылатын су ресурстарының экологиялық қауіпсіздігін анықтау үшін антропогендік карбонатты құрылымдардың негізгі құрамын зерттейді.

Жүлдегерлердің бірі – Диас Төлегенов, Химия және Химиялық Технологиялар кафедрасының оқытушысы сульфатты ерітінділерден мырыш алу әдісін көрсетті. Диас Төлегенов «Үздік шебер» номинациясында өз сыйлығын алды.

Павлодар облысының жас ғалымдары кеңесінің төрағасы Ирина Чидунчинин айтуынша, байқауға 29 жасқа дейінгі 30-дан астам жас ғалым қатысты. Биылғы жылдың ерекшелігі аймақтағы ірі өнеркәсіптік кәсіпорындардың өкілдері мен интеллектуалды мектептердің студенттері қатысып, жастардың ұрпақты ғылыми ортаға қызығушылығын және қатысуын көрсетті.