С.Торайғыров атындағы ПМУ мұражай кешенінде жаңа экспозицияның ашылуы болды. Мұражай Павлодар мемлекеттік университетінің тарихымен және бүгінгі күнімен байланысты жазбаша деректерді, құнды материалды жүйелеп, жинау, сақтау, зерттеу жұмыстарын жүргізуде.

«Жаңартылған тұжырымдама университет дамуының тарихын, ғылыми және білім беру, мәдени-ағартушылық және қоғамдық қызметін, университеттің құрылған уақытынан бастап бүгінгі күнге дейінгі тарихын көрсетеді. Бұл іс-шара университеттің қалыптасуы мен даму тарихын бейнелейтін фотоматериалдарды табу мақсатындағы қарқынды жұмыстардың нәтижесінде іске асты», - деп атап өтті музей директоры Гульнар Рахымжанова.

- Біздің мұражай 10 жылдан астам уақыт өзгерістерсіз тұрды, - дейді мұражай кешенінің бас маманы Бұлбұл Асаева. - Ескі экспозицияны толығымен өзгертуге тура келді. Қайта құру бірнеше айға созылды. Біз мұражай дизайнын толық өзгерттік, бірақ өзінің мазмұнын жоғалтқан жоқ. Жалпы, біздің университет құрылғалы елу жылдан асты. Ол өз жолын Кеңестік кезеңде бір қабатты баракпен және үш факультетпен бастады. Ал бүгінде ол Қазақстанның ең ірі университеттерінің бірі.

Сол уақыттың рухын көрсету үшін өткен ғасырдағы экспонаттарды көрсету туралы шешім қабылданды: Мәселен, конспекттер, рефераттар, бірінші студенттердің қолмен жазған диплом жұмыстары бар. Сондай-ақ, экспозицияда бірінші студенттік билеттер мен несие кітаптары, сурет жинақтары және есептеу машиналары бар. Басқа да көп заттар университеттің ардагерлері мен түлектеріне берілген. Көптеген жеке заттар университет ардагері Раиса Мұхамеджанқызы Мұстафинаға берілді.

Ұйымдастырушылардың айтуынша, жаңа экспозиция бойынша жұмыс жалғасатын болады.