Экономика және ауыл шаруашылық дамуын ғылыми-техникалық идеялар мен құрастырулар, жоғары технология және ғылыми жетік өнімдер, интелектуалды және білім беретін кадрлар потенциалын қодана отырып жоғарғы мектепті ң жетекші және анықтайтын ролі еліміздің ұлттық байлығын жоғары көтеретін көрсеткіш екені даусыз .

Мамандық бойынша мамандарды дайындау:

мемлекеттік лицензия негізінде 5В080200 «Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы» мамандығы ((Білім беру бағдарламасы)) болды. Білім беру алдыңғы және соңғы стандарттарға сәйкес жүргізілуде ҚР МЖМБС 5.04_2008 жыл.

Кафедра мамандығының негізгі көрсететін қызметі болып:

- ғылыми - кәсіби білімді алу және ғылыми-зерттеу нәтижелерін өндіріске енгізу;

- білім беруде - оқу үрдісінде білім берудің сапасын жақсарту және қолдану;

- инновациялық – инновациялық технологияны жетілдіру және енгізу және оларды коммерциялау

Кафедра 2013 жылы 5М080200 "Ауыл шаруашылығы ғылымының магистрі " академикалық атағы берілетін «Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру технологиясы" мамандығы бойынша магистранттарды дайындауға лицензия алды.

Болашақ мамандарды жоғары білікті оқытушылар - ғылым докторлары мен кандидаттары, профессорлар және доценттер дайындайды. Оқу үрдісін жүргізу үшін қала мен облыстың жетекші мекемелері мен өндірістерінен біліктілігі жоғары мамандар шақырылады.