Білім беру өрісінде сыртқы байланыстардың дамуы мен шет елдермен қауымдасу мен достасуды бекіту бойынша Ресей Федерациясы мен Қазақстан Республикасының саясатын жүзеге асыру шеңберінде  С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінде 2009 жылдың 14-нен 17-қазанына дейін халықтар достығының Ресей университетінен келген (ХДРУ) қонақтарымен – РФ ЖМ ҒМА нақты мүшесі, п.ғ.д., профессор Н.Ф. Михеев пен ХДРУ ШТ БЖФ жөніндегі орынбасары, ф.ғ.к. Ю.Н. Эбзеевпен кездесу болды.

Кездесудің орта тақырыбы С Торайғыров атындағы ПМУ мен ХДРУ арасындағы қауымдасу туралы меморандумға,  бакалаврларды, магистрлер мен біліктілігі жоғары болатын кадрларды бірлесіп дайындау туралы шарт-келісімге, сонымен қатар екі жоғары оқу орындарының ғылыми журналында мақалаларды жариялау туралы келісімдерге қол қою болды.

Кездесу кезінде әр түрлі гуманитарлық факультеттердің студенттері мен оқытушылардың қатысуымен семинарлар өткізілді, Михеева Н. Ф. и Эбзеева Ю. Н қазіргі лингвистика – жеке алғанда контактология, психолингвистика, лингвомәдениет сұрақтары бойынша  өте қызықты дәрістер оқыды. Сонымен қатар, тыңдаушылар екі жоғары оқу орындар арасындағы жетістікке жеткен, келісім-шарттардың көптеген жақтарын түсінді, және екідипломдық білім беру сызбасы бойынша ары қарай қауымдасу перспективасы суреттелді.

Қонақтар келген сапарларына және өткізілген кештерге өте риза болды. ПМУ халықаралық қауымдасу Департаменті, өз кезегінде, ХДРУ өкілдерімен белсенді байланысады, және тіпті нақты жобаларды жүзеге асыру бойынша жұмыс істейді.