2009 жылдың 12 ақпанында ПМУ-де студенттер, қызметкерлер және профессорлық-оқытушылар құрамы Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенат депутаты Жумабаев Ермек Жианшинов арасында ресми кездесу өтті.

ПМУ ректоры Е. Арын сенаторды мемлекеттік құрылыс Комитетінің председателі және қылмыстық-құқықтық сұрақтары жайындағы кітап авторы ретінде таныстырды.

Өзінінің алғашқы сөзін Жумабаев Е.Ж. халық алдында Сенат депутаттары Парламент регламентінің есебі жайында түсіндіре бастады. Экономикалық, заң, ауылшарушылық, қаржы салаларының заңды іс-әрекеттерінің негізгі пункттерінде тоқталды.

Жумабаев Е.Ж. мемлекеттегі қаржы және экономикалық бірқалыптылықты қалыптастыруға көмектесетін ҚР Үкіметінің дағдарысқа қарсы шаралары жайында тоқталды. Павлодар облысының республика қарамағындағы 15 ірі өндіріс мекемелері кадрларды қысқарту және өндірістің көлемі азайту жайында мәселелері жайында қауіптенбейді. Рейтинге сәйкес ПМУ ҚР 144 жоғары оқу орындарының ішінде 15-ші орын, бағыттары бойынша 23 тен 5-ші орын алып жатыр. ҚР қазіргі таңда қандай бағыттта? Ол азық-түлік пен энергетикалық қаіпсіздік, бюджеттік қаржылау, әскери докторина, халықаралық қатынастар, ҚР БСБ кіруі.

Кездесудің соңғы бөлімінде сенатор залда отырғандардың сұрақтарына жауап берді. Қаржы-экономикалық факультеттің деканы Т.Я. Эрназаров халық тұрмыс жағдайына қор қаражатының жағдайы туралы көңілін аударды. Ж. Аймауытов атындағы ҒПО директоры профессор Е.О. Жуматаева мемлекет ішінде жемқорлыққа қарсы жағдайды түсіндіруді және Евросоюзбен Қазақстанның қарым-қатынысын бағалауын сұрады.