Торайғыров университеті Сібір дәстүрлі қолданбалы өнер институтымен ынтымақтастық туралы келісті.

Тараптар ғылыми-зерттеу жұмыстарын әзірлейді және өзара тағылымдамалар ұйымдастырады. Бұл басқа елдің мәдениеті мен өмірін зерттеуге, біліміңізбен бөлісуге және басқа біреудің тәжірибесін зерттеуге жақсы мүмкіндік.

Сондай-ақ, бітіру біліктілік жұмыстары мен курстық жобалардан құрылған "уақыт шпинделі" экспозициясының ашылуы өтті. Академия студенттері былғарыдан жасалған бұйымдар мен ағаштан жасалған кескіндеме, сондай-ақ өңделген тоқыма бұйымдарын ұсынды. Бұл көрмеге келушілер XIX ғасырда Омбы Ертіс өңірінің жағасында пайда болған дәстүрлі қолданбалы өнермен таныса алды.

ToU ректоры Еркін Садықов СДҚӨИ басшылығына университетіміздің қызметкерлері мен студенттеріне көрме ұйымдастырғаны үшін алғыс айтып, ЖОО дәстүрлі өнер түрлерін сақтау және дамыту саласындағы кез келген ынтымақтастыққа әрқашан ашық екенін атап өтті.

Ұйымдастырушылар экспозицияның бірегейлігі уақыттың тоғысуы екенін атап өтті: мұнда қолданбалы өнер дәстүрлерін заманауи шеберлер жүзеге асырады.