Торғайғыров университеті Қазақстанның әлеуметтік жұмыс мектептері қауымдастығының (АШСОР) ашылуына қатысты.

АШСОР құрылтайшылары "Кәсіби әлеуметтік қызметкерлердің ұлттық альянсы" республикалық қоғамдық бірлестігі және Қазақстан Швейцария-Америка колледжі болып табылады.

АШСОР Германия Федеративтік Республикасының Үкіметі мен Германия Каритас қауымдастығының Тәжікстандағы филиалының "Тәжікстандағы, Қырғызстандағы, Өзбекстандағы және Қазақстандағы РУО құрылымдарын шоғырландыру (қауымдар деңгейінде оңалту) және РУО тәсілін пайдалана отырып, әлеуметтік жұмыс саласында білім беруді одан әрі кәсібилендіру" бірлескен жобасын іске асыру шеңберінде құрылды.
Жақында TOU-да РУО тәсілдерін қолдану бойынша тренингтен өтті.

Ашылу Л. Н. Гумилев атындағы ЕҰУ қабырғасында "Әлеуметтік жұмысты дамытуға кәсіби қауымдастықтардың қосқан үлесі" тақырыбында дөңгелек үстел форматында өтті. Қатысушылар Қазақстанның АШСОР-дың мақсаттары мен міндеттерін, оның әлеуметтік қызметкерлердің кәсібилігін арттыру арқылы елдегі әлеуметтік жұмыстың сапасын жақсартуға қосқан үлесін, сондай-ақ осы саладағы мемлекеттік және мемлекеттік емес мекемелер мен ұйымдардың үлесін талқылады.
Іс-шараға Каритас Германия қауымдастығының Тәжікстандағы филиалының өкілдері, Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкіл, Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты, бейінді министрліктердің, жоғары оқу орындары мен колледждердің өкілдері қатысты.