Торайғыров университетінде жаңа туристік маусым қарсаңында «Баянауыл» брендінің танымалдылығын қалай арттыру және Баянауыл ауданында туризмнің қандай бағыттарын дамыту керектігі талқыланды. Жұмыс кездесуіне Павлодар облысы әкімінің орынбасары Мейрам Өтешов қатысты.

Жақын арада Баянауыл Павлодар облысының туризм орталығы ретінде ErtisBayan атауымен белгілі болады. Торайғыров университетінде өткен жиында студенттер, сондай-ақ кәсіби дизайнерлер мен айтишниктер әзірлеген жаңа бренд логотипінің бірнеше нұсқасы қаралды. Соңғы талқылау үшін логотиптің бес нұсқасы таңдалды, оларды қоғамдық сотқа шығармас бұрын аяқтау туралы шешім қабылданды.

Сонымен қатар, жұмыс кездесуінде ToU қауымдастырылған профессоры Виктор Камкин сөз сөйледі. Туризмнің дәстүрлі түрлерінен бөлек ол Баянауылда дәрі-дәрмек туризмін дамытуды ұсынды. Сарапшының мәліметінше, Баянауыл ауданының биоалуантүрлілігі отандық фармацевтиканың дәрілік шикізатқа деген барлық қажеттілігін жаба алады. Өз презентациясында Виктор Камкин өсіруді коммерцияландыруға болатын өсімдіктердің бірнеше түріне назар аударды. Бұл, мысалы, иван шайы. Ғалымдар анықтағандай, осы өсімдікке негізделген инфузия коронавирустық инфекцияның 22 симптомының 18-ін бірден тоқтата алады және физиологиялық тұрғыдан жеңілдетеді. Жақында Еуропада өте танымал болған Орал мия тамырын өңдеу де сәтті болуы мүмкін. Қауымдастырылған профессор атап өткендей, Германияда 100 грамм өңделмеген мия тамырын 7 Еуроға сатуға болады.

Өңір басшысының орынбасары Мейрам Өтешов дәрілік дақылдарды өсіру бойынша жоба қолдау табатынына сендірді. Алдымен ғалымдар ұсынылған технологияларды сынап көру үшін 10 гектардан аспайтын жер бөлуді сұрайды.