Торайғыров университетінде қызметкерлер мен студенттердің   ревакцинациясы жалғасуда.

Студенттер мен оқытушылар ЖОО емханасына хабарласып, Pfizer (60 жастан асқан адамдар үшін) және Vero Cell (Hayat-Vax) қайта вакцинациялай алады.

ДСМ ұсынысы бойынша қайта вакцинациялауда әр түрлі вакцина қолданылады. Векторлық ("Спутник V") вакциналармен вакцинациялауды алған адамдарға 9 айдан кейін активтендірілмеген (Sinopharm, CoronaVac, Hayat-Vax, QazCovid-in) немесе М-РНК-вакцинамен (Pfizer), ал активтендірілмеген (Sinopharm, CoronaVac, Hayat-Vax, QazCovid-in) вакцинациямен вакцинациялауды алған адамдарға 6 айдан соң векторлы (Спутник) немесе м-РНҚ (Pfizer) вакцинасын алу ұсынылады.

Торайғыров университетінде covid-19 вакцинациясы басталғаннан бері 6423 студент пен қызметкер егілді.

Торайғыров университетінің ректоры Еркін Садықов та бүгін қайта вакцинацияланды. Ол емханада бұрын вакцинацияланған студенттер мен оқытушылардың тізімі бар екенін айтты, оларды кезек тәртібімен ревакцинацияға шақыратын болады.

Иммундау қыркүйек айының соңына дейін жалғасады деп жоспарлануда. Негізгі шарт: адам сау болуы керек және вакцинация кезінде өзін нашар сезінбеуі керек.

Вакцинацияға қарсы көрсеткіштер-метотвод,18 жасқа дейін, қызба, созылмалы аурулардың өршуі, вакцина компоненттеріне аллергиялық реакциялар.