Торайғыров университетінде ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты, ғалым-агроном Серік Әбеуов туралы естелік кітап жарық көрді.

Ол алғаш рет Қазақстанның солтүстік-шығысындағы аймақтың топырақ-климаттық жағдайларын ескере отырып, ноқат өсіру технологиясын әзірледі. Ол ноқаттың жетекші егістік дақылдары - жаздық бидайдың прекурсоры ретіндегі артықшылықтарын экономикалық тұрғыдан негіздеді.

"Erasmus+" академиялық ұтқырлық бағдарламасы аясында Серік Әбеуов Чехия жағдайында органикалық ауыл шаруашылығы бойынша студенттерге арналған дәрістер курсын оқыды.

Торайғыров университеті мен Нью-Йорк мемлекеттік университеті (SUNY, ESF) арасындағы "Mirror" ЖОО аралық халықаралық жобасын дамытуға қатысты. Жобаның нәтижесі қол қойылған өзара түсіністік туралы меморандум және америкалық әріптестердің бейінді докторантураға түсуге дайындығы болды.

Сонымен қатар, ауыл шаруашылығын қалыптастырудағы көп жылғы еңбегі үшін оның есімі "Есімдер" кітап-альбомына енгізілді, сондай-ақ ҚР Білім және ғылым министрінің, Павлодар облыстық мәслихатының Алғыс хатымен марапатталды, ғылымға, аграрлық салаға қосқан үлесі үшін Павлодар облысы әкімінің Құрмет грамотасымен екі рет марапатталды.