Торайғыров университетінде  университеттің профессор-оқытушылар құрамы, құрылымдық бөлімшелер мен факультеттер басшылары үшін маусым айынан бастап "Академиялық артықшылық" тақырыбында семинарлар циклі өтті.

Дәріс курсын академиялық артықшылық орталығы директорының м.а. Марина Скиба оқыды. Ол оқытушылардың жаңа рөлдері, университеттердің трансформациясы, сондай-ақ жоғары білім берудегі трендтер туралы айтты.

Сонымен қатар, Ұлттық меншік институтының өкілдері Elsevier спикерлер болды. ҚР-дағы патенттік саясат, зияткерлік меншікті қорғау негіздері, халықаралық патенттеу және т. б. мәселелерді қарастырдық.

Сонымен қатар, жеке брендті дамыту, дағдарысқа қарсы PR, ғылымды мемлекеттік бюджеттік қаржыландыру және халықаралық гранттар, шетелдік тағылымдамалар аспектілері талқыланды.

- Оқытудың негізгі мақсаты - стратегиялық басқарудың, жобалар мен процестерді басқарудың, икемділіктің, өзгерістерді басқарудың, жүйелі, креативті және талдамалық ойлаудың кәсіби емес құзыреттерін қалыптастыру және дамыту арқылы академиялық артықшылық орталығын іске қосу үшін университеттің адами әлеуетін арттыруға жәрдемдесу, - деп атап өтті ІТ Hub директорының м.а. Мариям Қырықбаева.