Университет студенттері «Киелі мекен» экспедициясы бойынша туған жеріміздің киелі орындарына барды.

Экспедицияның мақсаты - туған өлкенің киелі жерлерінің тарихымен танысу. Бағдарлама бойынша Қоңыр әулие кешеніне, Жасыбай батырдың жерленген жеріне, Сұлтанмахмұт Торайғыров кесенесіне, «Абылай тасқа», сақ қорғандарына, Әулиебұлақ бұлағына, Сәкентас тауына және С.Торайғыров пен Қ. Сәтбаевтың мұражайларына бару кірді.

- Жастар өздерінің кіші Отаны туралы тек интернеттен ғана білмеуі керек. Мұндай экспедицияларда студенттер біздің ата-бабаларымыздың қандай жағдайда өмір сүргенін өз көздерімен көріп, олардың тарихын зерттейді. Баянауыл - ондаған ғалымдар мен шығармашылық өкілдері дүниеге келген қасиетті жер. Сондықтан мұндай сапарларды осы өлкенің рухына еніп, осы жерлерге таңдану мүмкіндігі ретінде қабылдау қажет, - деп атап өтті ЖОО ректоры Еркін Садықов.

ToU мұражай кешенінің директоры Гүлнәр Рахымжанованың айтуынша, ЖОО-да маңызды, қасиетті жерлерге саяхат жасау тағы да басталды