С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университеті және Самарқанд экономика және сервис институты ынтымақтастық жөніндегі меморандумға қол қойды.

Құжат негізінде бірлескен оқу бағдарламалары, академиялық мобильділікті дамыту, қос магистратура, сонымен қатар, ортақ тәжірибелік шаралар мен экспедиция бағыттары бойынша тиісті жұмыстар атқарылады.

Өзбекстандық оқу орнының өкілдері ПМУ ұсынатын қосымша білім беру, академиялық алмасу, тағылымдамадан өту және оқытушылардың біліктілігін арттыру мүмкіндігі қызықтырды.

География және туризм кафедрасының студенттері Өзбекстанда халықаралық тәжірибеден өтіп, Ташкент пен Самарқанд қалаларында болды.

«Бірнеше күннің ішінде студенттер өзбек халқының салт-дәстүрлері мен тарихымен танысты. Мңжылдық тарихы бар қалаларды көріп, тәнті болдық. Өзбекстанның туристік әлеуеті зор. 2018 жылы бұл елге 5 млн. турист келген. Жыл сайын Өзбекстанға қызығушылық танытқан азаматтарды саны аруда», - дейді тәжірибе жөніндегі жетекші Г. Ажаев.

Тәжірибе аясында г-м. ғ. кандидаты, қауымдастырылған профессор Ғалымбек Ажаев Самарқанд экономика және сервис институтының студенттеріне халықаралық және экологиялық турзим мәселелері тақырыбында дәіріс оқыды.