Мемлекеттік «Рухани жаңғыру» бағдарламасы шеңберінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» қосымша бағдарламасы жүзеге асырылуда.

Бұл бағат бойынша «Ұлттық аударма бюросы» қоғамдық қорынан Павлодар мемлекеттік университетіне 300 атаулы кітап келіп түсті. Әрқайсысының таралымы - 131 дана. Жалпы алғанда кітапханақоры 3930 кітапға толықты. Олардың қатарында ағылшын тіліндегі түпнұсқадағы үздік шығармалардың қазақ тіліндегі аудармалары. Бұл шығармалар - Энтони Кенни, Ник Уилтон, Патрисия Уоллейс тағы басқа авторлардың туындылары.

Айта кетейік, 2018 жылы 19 атаулы кітап қабылданды. Олар 2018 жылдың 1 қыркүйегінен бері университеттің ғылыми кітапханасы қолданышулыры үшін қолжетімді.