С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінде «Студенттік ортадағы кәсіпкерлікті тәрбиелеу» әдістемелік семинары өткізілді.

Мемлекет басшысы Н.Ә.Назарбаев Қазақстан халқына Жолдауында  «Төртінші индустриалды революция жағдайында дамудың жаңа мүмкіндіктері» халықты өнімді жұмысқа тартуға, өз бизнесін ашуға және жаңа мамандық игеру қажеттілігін атап өтті. Сонымен қатар, ол білім берудің инвестициялық жобалары мен экспорттық әлеуеті бар экономиканың жеке саласы ретінде қарастырылатын уақыт екенін атап өтті.

Жоғарыда айтылғандай, қазіргі уақытта С. Торайғыров атындағы ПМУ-да кәсіпкерлік университетті құру стратегиясын белсенді түрде дамыту қарастылған. Университеттің базасында халықаралық бастауыш академия ашылды, оның мақсаты кәсіпкерлікті дамыту және жобаларды коммерцияландыру, сондай-ақ магистратураны іске қосу.

Бүгінгі күні Стартап Академиясы 36 табысты акцияны жүзеге асырды, студенттер кәсіпкерлік, көшбасшылық, шығармашылық саласындағы курстарға қатысады.

Семинар барысында, Павлодар мемлекеттік университетінің студенттері өздерінің бизнес-модельдерін таныстырды.

Балалар тілдер мен шығармашылық мектебінің жобалары, металлургиялық кəсіпорындар қалдықтарынан құрылыс материалдары өндірісі қызығушылық тудырды. PhotoHome.kz сайтында тіркелген пайдаланушылар тегін фотосуреттерге арналған «PhotoHome» сервисі фотосуреттерге тапсырыс бере алады және оларды ай сайын тегін басып шығара алады.

Жобаны монетизациялау фотосуреттердің, сайттың және жарнама берушілердің өтінімдерінің артқы жағында ақпаратты орналастыру арқылы жүзеге асырылатын болады. Жобаның төмен бағамен, жарнама үшін үлкен алаңмен, ұзақ мерзімді болжамдармен және жарнама ортасының құнына байланысты жоба бәсекелестерінен артықшылығы бар.