С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінде ақын Сергей Александрович Есенинге (1895-1925) арналған кеш өтті.

Іс-шара С.Бейсенбаев атындағы ғылыми кітапхананың «Шабыт» клубының ұйымдастыруымен өтті.

Орыс филологиясы кафедрасының студенттері ақынның өмірі мен шығармашылық жолдарын ерекше атап өтті. Кеш қонақтары ақынның лирикалық шығармалар мен өлеңдерінен үзінділер оқыды.

Орыс филологиясы кафедрасының студенті Альбина Шамгунова Сергей Александрович XX ғасырдағы орыс әдебиетінің талантты өкілі, ұлы ақыны және өз заманында әділдік пен ақиқат үшін күрескен тұлға екенін атап өтті.

Сергей Есенин өз мансабын ауыл шаруашылығында бастап, өзін «ауылдың соңғы ақыны» деп атаған.  Бірақ көп ұзамай ол мен достық, махаббат, сатқындық, жауапкершілік тақырыптарын жазды.

С.Есенин шаруалық өмірге, жануарлар әлеміне деген сүйіспеншілігімен өзгеден ерекшеленеді. Сергей Есениннің өлеңдеріне көптеген әндер жазылған, олардың кейбіреулері естелік кештерде жиі айтылады.

Іс-шара барысында тілек білдірушілерге кітаптар, поэзия жинақтары, С. Есениннің өлеңдері ұсынылды.