"Машина жасау және реверс-инжиниринг" инновациялық білім беру бағдарламасының студенттері "Павлодар машина жасау зауыты" және "ERG-Service" АҚ серіктес-кәсіпорындарында көшпелі сабақтар өткізді.

Сапардың мақсаты - мамандыққа деген қызығушылықты қалыптастыру, көрнекілік пен қабылдаудың қол жетімділігін талдау, салыстыру, қорытынды жасау мүмкіндігімен үйлестіру. Бұл "ERG-Service"АҚ алаңында жұмыстың ішкі процестерімен және технологияларымен танысу мүмкіндігі. 1 курстың білім алушылары дәнекерлеу-құрастыру және өндірістік цехтардың құралдарымен және жабдықтарымен танысты.

Сонымен қатар, "2-разрядты ЧПУ станоктарының операторы" микробіліктілік аясында Павлодар машина жасау зауытының жұмыс істеп тұрған өндірісінде заманауи технологиялық жабдықтар қарастырылды: жартылай автоматты станоктар, сандық бағдарламалық басқарылатын станоктар, жаңа технологиялық жабдықтар, атап айтқанда заманауи дәнекерлеу машиналары, сандық басқарылатын плазмалық кесу аппараты, дискілі ара сандық басқару, иілу, илемдеу диірмендері, тегістеу машиналары, гильотин, металды газбен кесуге арналған жабдық, көпір крандарын жинауға арналған стендтер, әмбебап станоктар паркі.

– Торайғыров университеті мен жұмыс берушілердің өзара іс-қимылы - жоғары оқу орнының сапасы мен сенімділігінің маңызды көрсеткіші, оның білім нарығы мен еңбек нарығындағы бәсекеге қабілеттілігінің өлшемдерінің бірі. Мұндай көшпелі сабақтар әлеуетті қызметкерлерге (біздің білім алушыларға) кәсіпорынның ішкі тәртібімен танысуға және жұмысқа орналасу кезінде тез бейімделуге көмектеседі, ал жұмыс берушіге жас маманның өндіріске кезең -кезеңімен кіруін қамтамасыз етеді, - деп атап өтті Машина жасау және стандарттау кафедрасының меңгерушісі Жанар Мусина.