Торайғыров  университетінде  т.ғ.к., "Машина жасау және стандарттау" кафедрасының профессоры Иван Шумейко өзінің 80 жылдық мерейтойын атап өтті.

Оның ғылыми еңбектері, оның ішінде монографиялары, оқу құралдары, ғылыми патенттері жарияланды.

- Сіз бүкіл өміріңізді машина жасау мен станок жасауға арнадыңыз. Жалпы, сіздің көптеген инновациялық патенттеріңіз, оқулықтарыңыз бен ғылыми мақалаларыңыз басқа адамдарға кез-келген экономика үшін маңызды саланы зерттеуге көмектеседі. Ең бастысы, сіз өзіңіздің бай тәжірибеңізді жас ұрпақпен бөлісесіз және олардың бойында еңбекке деген сүйіспеншілікті тәрбиелейсіз. Бүкіл әлем бойынша жүздеген тәрбиеленушілеріңіз өздерінің тәлімгерлерін ризашылықпен еске алатынына сенімдімін, - деп атап өтті ЖОО ректоры Еркін Садықов.

Иван Шумейко "Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудағы еңбегі үшін", "Қазақстан Республикасының Білім беру ісінің құрметті қызметкері", "Еңбек ардагері" белгілерімен марапатталған.
Сонымен қатар, бүгін профессор "Сұлтанмахмұт Торайғыров атындағы Алтын медальмен" марапатталды.

Осы жылдар ішінде Иван Шумейко өзін өз ісінің үлкен маманы ретінде көрсетті, ол әрқашан өз жұмысына мұқият қарайды және жастармен тәжірибе алмасуға тырысады.