Энергетика факультеті

Автоматтандыру және басқару кафедрасы

Біз сіздерді компьютерлік автоматтандыру әлеміне мәртебелі, қажетті, кең профильді әмбебаб мамандықтарына шақырамыз:

050702 мамандығы – АВТОМАТТАНДЫРУ ЖӘНЕ БАСҚАРУ

мамандыру "Басқару жүйелерінде автоматтандыруы және ақпараттандыруы"

мамандыру "Технологиялық процестердің және өндірістердің автоматтандыруы"

Мамандыруы "Басқару жүйелерінде автоматтандыруы және ақпараттандыруы"

Оқытуының негізгі мақсаты – автоматтандыру объектілерін зерттеу, басқару алгоритмдерін өндеу, автоматтандыру техникалық құралдардың кешенін дұрыстап талдау, кәсіпшілік қызметінде қолданылатын ақпаратын жинау, сақтау және өндеу компьютерлік әдістеріне ие болатын жоғары кәсіби білімді бакалаврлардың дайындауы.

Студенттер ақпаратты-басқару жүйелер, микропроцессорлық және басқару жүйелерінде бағдарлама-техникалық кешендері, есептеу машиналары, жүйелер және тораптар арнайы пәндерінен теория және практика білімдерін алады.

Оқу процесінде келешек мамандар жалпы білім беретін және жалпы техникалық пәндерімен бірге есептеу машиналардың құру принциптерін, ЭЕМ бағдарлама қамтамасыздығын, микропроцессорлық техника негізінде басқару жүйелерін құру принциптерін зерттейді.

Бітірушілер автоматтандырылған ақпарат жүйелерін өндейтін және қолданылатын кәсіпорындарында, автоматтандыру және ақпараттандыру техникалық құралдарын жөндейтін, күйге келтіретін ұйымдарда жұмыс істейді.

Мамандыруы "Технологиялық процестердің және өндірістердің автоматтандыруы"

Оқытуының негізгі мақсаты – автоматтандырылған жобалауының, өндіріс процестер және басқару жүйелердің компьютерлік моделдеу әдістерін қолданылатын, есептеу кешендердің және интеллектті жүйелердің (5 ұрпағының ЭЕМ) жұмысында тәжірибесін алатын жоғары кәсіби білімді бакалаврлардың дайындауы.

Арнайы пәндерін оқығанда кафедрада ЭЕМ және оның негізінде оқыту белсенді әдістер: электр технологиялық объектілерін моделдеу, мәлімет базаларын жобалауы, электр технологиялық қондырғыларын математикалық сүреттеу кең қолданылады. Кәсіби қызметінің объектілері:

- компьютерлік және микропроцессорлық жүйелер;

- техникалық кешендер жұмысының тәртіптерін бақылауы;

- электр механикалық жабдықтауына арналған байланыс каналдарынан технологиялық және басқару ақпаратын тапсыру жүйелері;

Бітірушілеріміз қазіргі ірі компьютерлік және автоматтандырылған электр технологиялық кешендерін өнделетін және қолданылатын өнеркәсіптерінде және ғылыми-зерттеулік пен жобалау-конструкторлық мекемелерде жұмыс істейді.

Бітірушілерімізге осындай кәсіпорындырдан мәлімдемелер түседі:

• "Алюминий Казахстана" АҚ
  • "Павлодарский нефтехимзавод" ЗАО
  • "ТНК Казхром "Аксуский завод ферросплавов" ОАО
  • "Евроазиатская энергетическая корпора-ция" ОАО
  • "Казэнергокабель" ОАО
  • "Казтрансойл" ЗАО
  • "Кастинг" ТОО

Осы кәсіпорындарда студенттер ұйымдастыру және қанау қызметінің тәжірибесін алу мақсатымен өндіріс және диплом алдындағы практикаларды өтеді. Бұл шығаратын кафедраның және өндірісінің байланысын күшейтеді.

Кафедрада автоматтандырылған басқару жүйелер және ақпарат өндеу компьютерлік құралдар облысында ғылыми жұмыстар жүргізіледі, зерттеулер нәтижелері бойынша 500 аса жұмыстар, олардың ішінде 5 оқұлық, 4 монографиялар, 96 авторлық куәліктер, 26 патент, ВДНХ 3 күміс медальдар алынған. Осы жұмыстарда студенттер белсенді қатысады.

Оқытуын жоғары маманды ғылыми-педагогикалық және өндіріс қызметінде үлкен тәжірибесі бар оқытушылар өткізеді. Кафедрада техникалық ғылымдардың 4 докторы, 5 профессорлар, техникалық ғылымдардың 7 кандидаттар, доценттер және 6 аға оқытушылар. Студенттерді оқытуына қала және облысының бас кәсіпорындардың жоғары мамандар шақырылады.

Оқу процесін өткізу үшін кафедраның қазіргі материалдық базасы, арнайы аудиториялар, күрделі автоматтандырылған басқару жүйелерден, әр түрлі қайта құру құрылғылардан, микро-ЭЕМ, микроконтроллерден және автоматтандыру басқа құралдардан тұратын оқу және ғылыми-зерттеулік зертханалар бар.

Бізге түсу болады:

• Нәтижелермен ЖҰТ немесе комплексті тестілеудің орта жалпы білім беретін мектептердің бітірушілеріне.

Оқу мезгілі: күндізгі - 4 жыл.

• Орта кәсіпшілік оқулық мекемелердің бітірушілеріне ( колледж ) тап осы бағытпен білім бар болушы.

Оқу мезгілі: 3 жыл кем емес.

Оқу мемлекеттік жалпы білім беретін гранттармен немесе келіскен негізге, жеңілдіктердің иілгіш жүйесін және жеңілдіктерді алдын ала ескереді.

Кафедрада оқытушылардың және студенттердің өмір сау бейне насихаты жүргізіледі.

Олар спорттық әр түрлі түрлерінен спартакиадаларда, мәдени-бұқаралық демалыста қатысады және жүлделі орындарды алады.

Кафедраның оқытушылары аспирантурада және докторантурада оқиды, кандидаттық және докторлық диссертацияларды қорғайды.

Осы уақытта кафедраның 11 бітірушілер кандидаттық диссертацияларын қорғады, қорғауына кафедра оқытушылармен 2 кандидаттық диссертациялар дайындалған, 4 докторлық және 7 магистерлік диссертациялар қорғаған. Кафедраның 3 жас оқытушы аспирантурада оқиды.

Кафедра Ресейдің және алыс шетелдер елдердің орталық жоғары оқу мекемелермен ғылыми-педагогикалық байланыстарын дамиды. Сонымен оқытушылар және студенттер келешек диссертацияның қорғануымен іс мамандық жоғарылуын өтеді. 

140000, ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
Павлодар қ., Ломов көш., 64, бас оқу корпусы, 333 ауд.
"Автоматтандыру және басқару" кафедрасы – (8-7182) 67-36-57
Қабылдау комиссиясы – (8-7182) 67-37-73
Дайындық курстары – (8-7182) 67-36-50

Құрметті абитуриенттер, құжаттарды 050702 "Автоматтандыру және басқару" мамандығына тапсырындар!

Біз Сізді біздің дәрісханаларымызда күтеміз!

Certified
by Russian Register