Торайғыров университетіне Huawei компаниясының өкілдері келіп, студенттерге арналған байқау туралы айтты.

Huawei ICT байқауы әлемнің түкпір-түкпірінен келген Huawei ICT Academy студенттері мен қазіргі уақытта жоғары оқу орындарында оқитын және қатысуға мүдделі адамдар үшін ашық. Осы байқау арқылы Huawei студенттерге жарыстар мен идеялармен алмасу платформасын ұсынуға, олардың АКТ саласындағы білімі мен практикалық дағдыларын арттыруға, сондай-ақ жаңа технологиялар мен платформаларды қолдана отырып инновация қабілетін арттыруға бағытталған.
Қытайдың жоғары білім беру қауымдастығы (CAHE) Huawei ICT байқауын колледждер мен университеттер студенттері үшін жалпыұлттық деп ресми түрде жариялады. Қазіргі уақытта 8-ші шығарылым - Huawei ICT 2023-2024 байқауы 80 ел мен аймақтағы 2000-нан астам колледждер мен университеттерден 170 000-нан астам студенттерді тартты. Қазақстанда АКТ байқауының ұлттық кезеңіне 2000-нан астам студент тіркелді, 2 команда елімізді 2023-2024 ж. байқауының өңірлік (ME&CA) финалында таныстыруға мүмкіндік алды, онда олар есептеу саласында "Бас жүлдені" және бұлтты технологиялар саласында "Бірінші жүлдені" жеңіп алды.