Торайғыров университетінде ЖОО қызметкерлері мен профессорлық-оқытушылық құрамға арналған сөйлеу имиджі бойынша курс өтті. Шараны HR-қызметі талант-менеджмент орталығымен бірлесіп ұйымдастырды.

Шеберлік сағатын дауыс қойылымы және сөйлеу техникасы мектебінің негізін қалаушы Салтанат Жаркебаева өткізді.
- Алдымен дем, содан кейін дикция, дауыс, шешендік өнер. Содан кейін халықтың алдына шыққан кездегі қорқынышпен күресу. Бұл қорқыныш – жеке сұрақ. Мықты деген сарапшылардың өздері бірден жауап бере алмайды. Дауыс – жұмыс істеуді қажет ететін құрал. Дауысқа жауап беретін байланыстарды денеңіздің кез-келген бұлшықеті сияқты жаттықтыру керек, - дейді Салтанат Жаркебаева.
ToU қызметкерлері мен оқытушылары жаттықтырушылармен интонацияны, дикцияны жетілдіру бойынша жұмыс істеді. Сонымен қатар, бұқара алдында сөйлеу дағдыларын дамытты.

- Бүгінде коммуникациялық дағды – әр адам үшін маңызды. Өз ойыңызды нақты жеткізу, салмақты аргументтерді мысалға келтіру және халық алдында сөз алудан қорықпау керек. Біз университет қызметкерлерінің скиллдерін дамытуға тырысамыз. Осындай тренингтер қатысушыларымыз үшін пайдалы деп ойлаймын, - деді HR-қызметтің директоры Анар Жакишева.