С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университет ғалымдары мен инновация және ғылым Департамент қызметкерлері «Инновационный форсаж» акциясына қатысты.

Министрлік индустрия және жаңа технология (МИНТ) қоса, техникалық даму бойынша ұлттық агенттігімен инновациялық автобус «Инновационный форсаж», инновация бизнес-жоспар Халықаралық конкурс аумағында ойлап табу, жаңа технологиялық ой мен шешім іздеу мақсатында өңірлі елде жіберілді.

Жас ғалым, дарынды өнертапқыш іздеу барысында автобус барлық Қазақстан өңіріне жіберілді.

Акцияда Павлодар мемлекеттік университет ғалымдары: Инновация және ғылыми жұмыс проректоры, б.ғ.д., профессор Нурлан Ержанов, құрылыс-архитектор факультетінің жалпы сұрақтар бойынша деканының орынбасары Гульнар Абильдинова, агротехникалық факультетінің жалпы сұрақтар бойынша деканының орынбасары, а-ш.ғ.к., доцент Жастылек Уахитов, «Өндіріс және құрылыс заттарды стандарттау» кафедра меңгерушісі, т.ғ.д., доцент Виктор Станевич, т.ғ.д., доцент Асылбек Касенов, а-ш.ғ.к., профессор Болатжан Мустафаев, т.ғ.к., профессор Павел Корниенко, т.ғ.д., «Архитектор және дизайн» кафедрасының меңгерушісі, доцент Леонид Булыга қатысты.

Ғалымдар өздерінің жобаларын ұсынып, байқауға қатысу өтінішін берді. Сонымен қатар, олар қолдау құралы бойынша АҚ «НАТР»: технологиялық инкубировалық – бизнес бағдарламасының инновациялық гранттар, бойынша кеңесін сол жерде алды.

«Инновациялық форсаж» кездесуі барысында «Ертіс» ғылыми-технологиялық паркінің және Павлодар мемлекеттік университетінің Инновациялармен технологиялар трансфертінің аймақтық орталығының қызметкерлері инновациялық жобалар көрмесіне қатысты. Өзінің ғылыми зерттемелерін профессор, т.ғ.к., Иван Шумейко «Әмбебаб желгенератор», а-ш.ғ.к., Қаирлы Омашев «Етті-меринос» атты қойдың жаңа биологиялық және өнімді тұқымының ерекшелшіктерін зерттеу», п.ғ.д., профессор Василий Криворучко «Алгоритмдер, мәліметтің құрылымы және программалау», т.ғ.к., Петр Быков «Қазақстанның «Ромлет» технологиясы бойынша глиноземды өндірілген шламдарды қайта жасап шығару арқылы электробалқытылатын болат өндірісінің шикізат базасын кеңейту».

Осы кездесу барысында инновациялық жобаларының жылжуы мен технологияларды дайындау бойынша инноваторлар мен әзірлеушілер үшін бизнес-тренинг өткізілді. С.Торайғыров ат. ПМУ қызметкерлері бизнес-тренингін өтіп, сертификаттар алды.