Торайғыров университетінің студенттері Мадина Алина мен Нұрсұлтан Ибраев биотехнология және азық-түлік өнімдерінің технологиясы бағытында өткен "Жылдың 100 үздік ғылыми жобасы" республикалық байқауында жеңіске жетті.

Нұрсұлтан Ибраев жемістер мен көкөністерді консервілеуге байланысты жобаны ұсынды, жобаның бірегейлігі - лимон қышқылы қолданылады, бұл көкөністер мен жемістерді бірге сақтауға мүмкіндік береді.
Мадина Алинаның жобасы - асқабақ тұқымдасына жататын шөптесін жүзім бұталарының тұқымы болып табылатын люфа қосылған органикалық сабын өндірісі.
- ToU әрдайым студенттердің ғылымға деген қызығушылығын қолдайды, өйткені университет - бұл білім беріп қана қоймай, зерттеу дағдыларын дамытуға көмектесетін орын. Біздің университетте әрбір студент өз мамандығын зерделеуге терең үңіліп, сонымен қатар ғылыми жаңалықтар саласындағы өз әлеуетін аша алады, - деп атап өтті биотехнология кафедрасының меңгерушісі Құралай Исаева.