Торайғыров университетінде жас және жұмысты жаңа бастаған оқытушыларға арналған тәлімгерлік жобасының бірінші кезеңі өтті.

ЖОО-да оқытушы ассистент Марат Ордабаевтың ашық сабағы өтті, онда "Өнеркәсіптік және азаматтық құрылыс" ББ кафедрасының профессоры Қуандық Сақанов тәлімгер болды.
Оқытушы-тағылымдамашы темірбетон және тас конструкциялар, темірбетон іргетастар тақырыбында дәріс өткізді.
Біздің университетте тәлімгерлікті енгізу идеясы "Mentor's School" бағдарламасы бойынша жоғары оқу орнының ПОҚ біліктілігін арттыру курстарын өткізу кезінде пайда болды, онда жаңа бастаушы оқытушыларға тәлімгерлік қажет екені анықталды.
Айта кету керек, HR қызметі "Идеялар фабрикасын" құруға бастамашы болды, онда әрбір студент, оқытушы немесе білім беру процесінің кез келген қатысушысы біздің университеттің жұмысын жақсарту бойынша өзінің сындарлы идеялары мен ұсыныстарын ұсына алады. Дәл сол жерде тәлімгерлік бойынша пилоттық жобаны бастау идеясы пайда болды.
- Біздің ойымызша, тәлімгерліктің болашағы зор, өйткені ЖОО-да педагогикалық өтілі жоқ шақырылған оқытушы-өндірушілер мен жас ПОҚ жұмыс істейді. Сонымен қатар, біз студенттік ортада тәлімгерлікті енгізуді перспективалы бағыт деп санаймыз, - деп атап өтті HR қызметінің директоры Анар Жәкішева.