Астанаға мемлекеттік сапармен Германияның Федералды Президенті Франк-Вальтер Штайнмайер келді. Ол Қасым-Жомарт Тоқаевпен кездесіп, ынтымақтастық туралы бірнеше құжатқа қол қоюға қатысты. Олардың ішінде Қазақстанның Ғылым және жоғары білім министрлігі мен Германияның федералды сыртқы істер министрлігі арасындағы ынтымақтастық туралы меморандум бар.

​​

Осылайша, отандық жоғары оқу орындары студенттердің ғылыми қызметі мен академиялық ұтқырлығын дамыту үшін жаңа мүмкіндіктер алуда.

- Айта кету керек, Торайғыров университеті Германияның жоғары оқу орындарымен және қоғамдық ұйымдарымен ұзақ уақыт бойы ынтымақтасып келеді. Осы еуропалық елдегі біздің негізгі серіктесіміз - Анхальт қолданбалы ғылымдар университеті. Үшінші жылы біз ToU 1 және 2 курс студенттеріне неміс тілін бірлесіп оқытумен айналысамыз. Сонымен қатар, біздің профессорлық-оқытушылық құрам Анхальт университетінің базасында болды, ал олардың оқытушылары Павлодарда қонақта болды. Тіпті біздің студенттер екіжақты ынтымақтастықтың артықшылықтарын да көруде - биыл университеттің екі студенті Германияда тағылымдамадан өтті. Біздің алда да жасайтын өзара іс-қимыл жоспарларымыз өте көп және екі елдің күш-жігерін ең жоғары деңгейде біріктіру Еуропадағы әріптестерімізбен байланыстарымызды нығайтады, - деп атап өтті ЖОО ректоры Еркін Садықов.

Сонымен қатар, серіктес ЖОО-лар бірлескен ғылыми-зерттеу жобаларын әзірлейді және ғылыми нәтижелерді Қазақстанда шығарылатын шетелдік журналдарда, оның ішінде университеттің хабаршысы журналдар сериясында жариялайды.