С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университеті Мемлекет басшысы Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына жолдаған «Төртінші индустриалды революция жағдайында жаңа даму мүмкіндіктері» атты негізгі ережелерін кеңінен талқылады.

Кездесу алдында С. Торайғыров атындағы ПМУ ректоры, ф.ғ.к. Гаухар Ахметова бүгінгі күні университеттің Қазақстан Республикасы Президентінің алдына қойылған міндеттерді орындау үшін белсенді жұмыс атқарып жатқанын атап өтті. Хабардың көптеген элементтері ПМУ базасында толығымен жүзеге асырылуда.

Жаңа бағдарламалық құжат халықты өнімді жұмысқа тарту, өз бизнесін ашу қажеттілігін білдіреді. Қазіргі кезде, ПМУ кәсіпкерлік университетті құруға жол ашты. Университеттің базасында кәсіпкерлікті дамытуға және жобаларды коммерциаландыруға бағытталған халықаралық Стартап Академиясы ашылды. Жұмыс істеу барысында, 2000 жылдан бері 2000-нан астам студент және 365 адам оқудан өтті, 36 табысты акция өткізілді.

Цифрландыру және IT сервистерді дамыту ерекше маңызға ие. Осы міндеттер шеңберінде, Жоба бюросы, студенттерге қызмет көрсету орталығы, академиялық мазмұнды латын тіліне аудару үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді әзірлеу, 3D баспа орталығын ашу және т.б. жобалар жоспарлануда.

Жолдауда айтылған басым бағыттардың бірі – кəсіпорындардың тиімді жағын іске асыру. Бүгінгі күні университетте «ЭКСПО-2017» электр энергиясын өндіру үшін жаяу жүргіншілер плиталарын және күн батареяларындағы жеке шамдарды пайдалану туралы  екі жоба қабылданды.

Республика Президенті құрылыс, жаңа материалдарды әзірлеудің қажеттілігін атап өтті.  Осыған байланысты, біздің ғалымдарымыз құрылыс материалдарында, цементсіз қабырға тастары, бетон және шикізат өндірісінде айтарлықтай төмендетілген өндірістік шығындармен ерекшеленетін  дамудың жаңа түрі пайдаланылады. Сонымен қатар, 2017 жылдың сәуір айында университет бетоннан құрылыс өнімін шығаруға арналған бірінші желіні іске қосты.