Жетекшісі: Оразбек Әлібек Сайлаубекұлы – С.Торайғыров атындағы ПМУ-дың тарих және құқық факультетінің 4 курс студенті, мамандығы «құқықтану».

Мақсаты: Жоғарғы оқу орнындағы өзара қарым-қатынастардың және демократиялық мінез-құлық қалпын тәрбиелеуде, қатысушылардың білім процессінің азаматтық-құқықтық мәдениеттің дамытуда мүмкіндік туғызу бойынша ұйымдастыру шараларын құру.

Міндеттері: Оқыту процессіндегі қатысушылардың құқықтарының бұзылу мүмкіндіктерін алдын алу және білім беру, құқықтық тәрбиелеу.

Қызметі: Студенттердің құқықтары бойынша өкілдері бірінғай республикалық желі құруға бағытталған «Студенттер омбудсмен» жобасы. Студенттік омбудсмен қызметінің бағытталуы келесі мәселелерді шешуге арналған: Студенттердің омбудсмен республикалық желілерін құру. Қазақстан студенттері омбудсмендерінің республикалық жиналысын жүргізу және ұйымдастыру.