Торайғыров университетіне жұмыс сапарымен Чехия жаратылыстану ғылымдары университетінің профессоры Мирослав Кравка келді.

Университетте ол ПОҚ пен студенттерге арналған бірқатар дәрістер өткізеді. Мирослав Кравка су ресурстарын қорғауға және ұтымды пайдалануға, қоршаған ортаны қорғау мәселелеріндегі тәуекелдерді басқаруға баса назар аударды, сонымен қатар
климаттың өзгеруі кезіндегі климаттық және гидрологиялық көрсеткіштердің мониторингі туралы айтып берді. Сонымен қатар, шетелдік ғалым ToU магистранттарымен және докторанттарымен бірлесіп жариялау үшін ғылыми мақалалар дайындайды, сонымен қатар ол магистрлік және докторлық диссертациялардың қосалқы жетекшісі.
Айта кетейік, Мирослав Кравка ToU-ға 2022 жылы шетелдік ғалымдарды тарту аясында келіп, студенттерге дәріс оқыды. Чехияның жаратылыстану ғылымдары университетімен ынтымақтастық жылы ішінде ToU ғылым және білім саласындағы ынтымақтастық туралы екі шартқа қол қойды, олардың бірі - Erasmus +.