Құқықтану кафедрасының 2-3 курс студенттері сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениет негіздері бойынша дәрістің алғашқы тыңдаушылары болды.

Дәрісті Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл өңірлік департаменті басшысының бірінші орынбасары Мұратбек Қасымов оқыды.

- Оқу бағдарламасында сыбайлас жемқорлыққа тек құқықпен ғана емес, моральмен, дінмен де тыйым салынған. Осыған сүйене отырып, біз өз жұмысымыздан практикалық мысалдар келтіреміз. Алдын алу қағидаттарының бірі - жазаның бұлтартпастығы қағидатын қатаң іске асыру болып табылады деп айтқым келеді. Студенттерге сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың маңызды алдын алу құралдары, оның ішінде сыбайлас жемқорлық үшін дербес жауапкершілікті арттыру, сыбайлас жемқорлыққа алғышарттарды анықтау және жою, қоғамдық бақылау және басқалар түсіндіріледі, - деді Мұратбек Қасымов.

Естеріңізге сала кетейік, Торайғыров университетінің базасында оқу орны басшылығының қолдауымен облыста бірінші болып Сыбайлас жемқорлыққа қарсы зерттеу орталығы құрылды, ол ЖОО әлеуетін бүкіл өңірдің сыбайлас жемқорлық деңгейін төмендетуге бағыттауға бағытталған.

– Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың негізгі шараларының бірі - этикалық кодексті, атап айтқанда корпоративтік мәдениет кодексін әзірлеу және іске асыру, сондай-ақ университет қызметіне ISO 37001-16 "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың менеджмент жүйесі" халықаралық сыбайлас жемқорлыққа қарсы стандартын енгізу болды", - делінген ведомствода.