Toraighyrov University студенттері сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметінің басшылығы адалдық және адамгершілік мәселелерін талқылауға жиналды. Олар қоғамдағы адамгершілік және адалдық факторлары, «естуші елдегі» өзекті мәселелер төңірегінде әңгіме өрбітті.

Айдар Тастеміров пен Ардақ Балғожиннің айтуынша, жемқорлықпен күресу маңызды емес, оның пайда болуына жол бермеу әлдеқайда маңыздырақ. Сонымен қатар, қоғамда бұл құбылысты қабылдамау мәдениетін қалыптастыру мақсаты бар.

Бұл проблема төңірегінде пікірді БАҚ қалыптастырады. Олардың беттерінде бұл тақырыпқа қатысты көп материал жарияланады, дегенмен, жемқорлық оқиғалары жазылғаннан гөрі аздау. Алдағы күндері «Жас парасаты» атты жастар штатын ашу жоспарланған.

Оның мақсаты әдептілікті қалыптастыру. Айта кетерлігі, академиялық әділдік Лигасын құру мақсатында университет ғалымдары «Turnitin» бағдарламасын меңгеріп, ғылыми жұмыстар мен диссертацияларды плагиатқа тексеруде.