Жоғарғы оқу орнының басшылары дайындық және біліктілікті көтеру бағдарламасы шегінде ҚР С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінің э.ғ.д., профессор Серік Өмірбаев пен ғылым және инновация департаментінің директоры, т.ғ.к., доценті Нұркен Күзембаев Ұлттық Сингапур университеті мен Беркли (АҚШ) қаласының Калифорниялық университетінде оқытуды өтті.

ҚР жоғарғы оқу орнының басшыларының біліктіліктерін жоғарлату курсы британдық жоғарғы білім жетекшілігімен Назарбаев университетінің жоғары білім мектебімен бірлесіп өңделген.

Елдің білім жүйесін қайта құру құрылымдық шарттарында тиімді жұмыс істеу үшін жобаның мақсаты – ұлттық, мемлекеттік және жекеменшік жоғары оқу орнының басшылары жетекші дағдыларын жетілдіру.

Біліктілікті жоғарлату курсы үш модулден құралған: кейстерді зерделеу, топтық жобамен жұмыс істеу. Стратегиялық жоспарлау және корпоротивтік басқару, университеттік менеджмент, Сыртқы, жүйелік институционалдық және жеке бас жетекшілік аспектілерін қоса жоғары оқу орнының дербестік сұрақтарына екпін қойылған.

С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінің ректоры э.ғ.д., профессор Серік Өмірбаев Ұлттық Сингапур университетінде өткен шетел оқу семинарына қатысты. Семинар Сингапур менеджмент университеті мен ҚР білім және ғылым университетінің Халықаралық Бизнес Академиясының Министірлігімен қазақстандық жоғарғы оқу орнының басшыларына арнайы ұйымдастырылған. Семинарда қаржыны басқару тәртібі, кадр саясаты, Ұлттық Сингапур университетінің дербес моделі, Сингапурдың реформалары мен инновациялық әрекет әдістемесінің білім секторы зерттелген, сонымен қатар, Ли Куан Ю. атындағы Мемлекеттік саясат мектебі үлгі.

С.Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінің ректоры ғылым және инновация департаментінің директоры, т.ғ.к., доценті Нұркен Күзембаев Беркли (АҚШ) қаласының Калифорниялық университетінің оқу семинарына қатысты. Оқу барысында университеттегі басқару мен ұйымдастырушылық құрылымы, академикалық зерттеулердің құрылымы мен қаржыландырылуы, сонымен қатар университеттің академиялық бағдарламаларының сапасын бағалау талқыланды. Семинардың аяқталуымен жабылу рәсімі өтіп, сертификаттар тапсырылды.