Торайғыров университетінің әскери кафедрасы "Ертіс" инновациялық-технологиялық паркімен бірлесіп, қалалар мен аудандардың төтенше жағдайлар жөніндегі комиссияларының төрағаларымен, облыстық және қалалық ГҚ қызметтерінің бастықтарымен, Павлодар облысы ТЖД құрылымдық және ведомстволық бағынысты бөлімшелерінің басшыларымен оқу-әдістемелік жиынға қатысты.

Жиындарда ЖОО кафедрасы төтенше жағдайлар кезінде жұмыс істеуге арналған жабдықтар мен экипировкаларды ұсынды. Бұл жобаларды өнеркәсіп өкілдері, қоғам қайраткерлері бағалап,  "Роботтандырылған өрт платформасы" әзірленгенін атап өтті. Жоба қашықтан басқарылатын модулі бар  платформаны білдіреді. Платформа өрт сөндіру, адамдарды эвакуациялау үшін де, апат болған жерлерде адамдарды іздеу үшін де әмбебап болып табылады. Үйінділерді талдау үшін де "платформаны" пайдалану мүмкіндігі бар.

Қазіргі уақытта әскери кафедра мамандары қашықтан басқарылатын модульді, сондай-ақ осы платформаны әзірлеп, патенттеді.

Тәжірибелік үлгілерді жасау бойынша жүргізіліп жатқан тәжірибелік эксперименттер өрт ошақтарын оқшаулау, сондай-ақ әрқайсысы ұзындығы 20 метр, операторды өрт ошағынан алыстатудың 100 метрін құрайтын 5 (бес) өрт арақашықтығында өртке қарсы қоспаны беру барысында өрт мақсатындағы роботтандырылған платформаларды (ӨКП) пайдалану кезінде өзінің тиімділігін көрсетті.