Торайғыров университетінде депутаттардың ғылыми қоғамдастық өкілдерімен кездесуі өтті.

Университет қонақтары мәжілісвумен Вера Ким, облыстық мәслихат депутаттары Света  Абдраманова мен Сандуғаш Қалижанова және "AMANAT" партиясы өңірлік филиалының атқарушы хатшысы Айгүл Маликова болды. Оларды ToU ректоры Еркін Садықов қарсы алды.

- Бүгінде қазақстандық ғылымға үлкен көңіл бөлінуде. Бұл жерде алдағы жылдары елдің ЖІӨ 1% - на дейін жеткізуді жоспарлап отырған қаржыландыру туралы айтуға болады. Сондықтан бүгін біз жалпы ғалымдарды және ғылымда жұмыс істейтін әйелдерді қолдау туралы ойланудамыз, - деп атап өтті университет басшысы.

Вера Кимнің айтуынша, бүгінде "AMANAT" партиясының құрамында өзінің әйелдер қанаты жұмыс істейді, онда олар бірден 10 түрлі бағытта жұмыс істейді. Олардың бірі әйелдердің ғылымдағы рөліне арналған.

- Қазақстандық әйелдер өздерін, оның ішінде ғылымда да көптен бері көрсетіп келеді. Мұның жарқын мысалы - Qazvac коронавирусқа қарсы вакцина жасаушылардың бірі болып табылатын Күнсұлу Закария. Сондықтан біздің әйелдер өз рөлдері туралы нақты айтуы керек. Жерлестеріміз олар туралы білуі үшін әр түрлі саладағы әйелдердің жетістіктері туралы айту керек.

Сондай-ақ, Торайғыров университет өкілдеріне отандық ғылымды дамыту және ғалымдарды қолдау туралы өз көзқарастарымен бөлісу ұсынылды. Мұны қазақстандық мәжілісмендердің жұмысына түскен "Ғылым туралы" заң жобасын қарау аясында жасауға болады.