Торайғыров университетінде Қазақстанның Бас мүфтиі Наурызбай қажы Тағанұлымен кездесу өтті.

Университет ректоры Еркін Садықов құттықтау сөз сөйледі:

- Бүгінде дін тақырыбы - өте күрделі мәселе. Әлемде әртүрлі дәстүрлі емес діни ағымдар бар. Олар біздің жастарымызға қауіп төндіруі мүмкін. Біз барлық конфессияларды құрметтейміз, бірақ студенттердің де, жалпы қоғамның да діни мәселелерді түсінгенін қалаймыз. Бұл уақыт талабы деп айтуға болады.

Кездесу "Дін мен дәстүр" тақырыбында диалог форматында өтті

- Біріншіден, әр істі Ихсан дәрежесінде орындау керек. Ихсан - тақуалықты тәрбиелейтін ілім. Екіншіден, уәделерді ұстаныңыз. Уәделерді орындау - мұсылманның бойында болуы керек асыл қасиеттердің бірі. Үшіншіден, сөз үшін жауапкершілікті түсіну. Шындығында, адам үшін тілден жақсы дос жоқ, тілден күшті жау жоқ. Адамның қадірін арттыратын да, ұятқа қалдыратын да тіл, сонымен қатар жалқаулықпен күресу керек. Адам бақытсыздыққа тап болса, оны жалқаулықтан табады. Жалқаулық - адамның ең қас жауы. Сонымен қатар, құмар ойындардан аулақ болыңыз. Исламда біздің асыл дініміз тыйым салған нәрселердің бірі - құмар ойындар. Қасиетті Құрандағы "құмарлық" сөзі "майсир" деп аталады, бұл жан тыныштығын оңай табу дегенді білдіреді. Алла жастарымызды зұлымдықтан құтқарады, - деді Наурызбай қажы. Ол жастарды адал еңбек етуге шақырды.

Сонымен қатар, Торайғыров университеті Бас мүфтиге Мәшһүр Жүсіптің еңбектер жинағын  тарту етті.