ІТ мектеп оқушыларының алғашқы түлектеріне салтанатты түрде сертификаттар тапсырылады.

Арнайы курсты аяқтаған және болашақ тыңдаушыларды Еркін Садықов құттықтады.

- Әрқайсыларыңыз білім қорын молайтқандарыңызға сенімдімін. Ал кейбіреулеріңіз негізгі қызметті тастап, ІТ-секторға ауыстыңыздар,- деді ректор.

2022 жылдың ақпан айында Торайғыров университетінде IT мектебі өз жұмысын бастады. Жоба Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыштық даму министрлігі, Павлодар облысы әкімдігінің және Eurasian Resources Group (ERG) корпорациясының қолдауымен жүзеге асырылуда.

IT-мектептің басты мақсаты - тар салаларда тегін оқыту және нақты компаниялар үшін қысқа мерзімде IT саласындағы мамандықтарды даярлау. Ол Еуропа мен АҚШ-тағы атақты бағдарламалау мектептеріне ұқсап жасалған.

Мақсатты аудитория: 14 жастан 100 жасқа дейінгі азаматтар.

1-санат – бұл жұмыссыз, өзін-өзі жұмыспен қамтыған азаматтар, олар IT-технологиялар саласында тез дағдыларды меңгеріп, ақша тапқысы келеді, сонымен қатар бұрыннан жұмысы бар, бірақ біліктілігін өзгерткісі келген адамдар.

2-санат – бұл Павлодар облысының мектеп оқушылары мен колледждер, жоғары оқу орындарының студенттері.

Оқыту оффлайн және аралас оқыту форматтарында өтеді. ІТ-мектеп заманауи компьютерлермен және VR жабдықтарымен жабдықталған.

Белгілі Qwant, JumysBar компанияларымен ынтымақтастық жүргізілуде.

Курстарды аяқтаған Qwant сияқты бағдарламалау серіктестері мектептен және Калифорния университетінен (University of California Los Angeles UCLA) сертификаттар алды.

2022 жылға IT мектебінде тоғыз бағыт бойынша курстар қолжетімді:

- Qwant IT мектебінен веб-әзірлеу курсы;

-JumysBar онлайн мектебінен GoLang әзірлеу, Android әзірлеу, Data Science;

Курстардың ауқымын кеңейту үшін үздік сарапшылар мен практиктерді тарта отырып, өзіміздің авторлық курстарымыз әзірленді:

- Blender бағдарламасында 3D модельдеу* бойынша негізгі курс:

- Euroskills Graz-2021 Еуропа чемпионатының қола жүлдегері, веб-әзірлеу бойынша ұлттық WorldSkills жарыстарының бірнеше дүркін жеңімпазы Дина Афанасьева жетекшілік ететін WorldSkills стандарттары бойынша бағдарламалау.

Біз табысты қалалық контентмейкерлер үйрететін SMM, фото және бейне өндірісі бойынша курстарды аяқтадық.

Курстардың ұзақтығы 2 айдан 12 айға дейін.

Болашақта ІТ-мектеп өзін мемлекет пен бизнестің қажеттіліктері үшін АТ кадрларын жылдам табуға мүмкіндік беретін IT-рекрутингтік орталық ретінде көрсетеді.

IT мектебінде оқыту тегін. Талапкерлер қабылдау емтихандары түрінде іріктеледі, оқу үшін ең жақсы жағдайлар жасалған: қуатты компьютерлік технологиялар мен жабдықтар, демалыс бөлмесі.