Pretom кезеңі-бұл өнертапқыштарды мүгедектігі бар адамдармен таныстыруға бағытталған іс-шара, олар үшін прототиптер жасалады. Бұл кезеңде командалар проблемаларды түсінеді және оларды шешу жолдары жасалады.

Павлодар қаласы мен Нұр-Сұлтан қаласынан келген жеті команда өз идеялары мен әзірлемелерін ұсынды.
Күні бойы қатысушылар мүгедек адамдардан қойылған міндеттерді шешу үшін жұмыс істеді, алғашқы эскиздерін жасады және жобаларды жобалады.
Бұл кезеңде командалар тізе буынын дамытуға және нығайтуға арналған тренажер, БЦП диагнозы бар адамға арналған арнайы жүру құралдары, БЦП диагнозы бар адамға арналған оңалту аппараттары, протездің аналогы және т.б. сияқты идеялармен жұмыс істеді.
26-29 қарашада өтетін екінші кезеңде командалар өздерінің прототипін, гаджетін құрастырып, шығара бастайды. Командаларға реабилитологтар, хирургия және IT-сарапшылар саласында консультациялық қолдау көрсетілетін болады.
Мейкатонның ұйымдастырушылары-Еуразиялық ERG тобының қолдауымен «ҚР Тель-Авив Университетінің достар қауымдастығы» ЗТБ болып табылады. Павлодар қаласындағы қауымдастықтың серіктесі үшінші рет Торайғыров университеті болып табылады, оның алаңында мейкатонның екі кезеңі өтеді.