С.Торайғыров Павлодар мемлекеттік университетінде «Сандық Қазақстан» бағдарламасын іске асыру бойынша әдістемелік семинар өткізді.

Іс-шараға IT-технологиялар саласындағы университет мамандары қатысты.

Елбасы Н.Ә.Назарбаев Жолдауында айтылған басым бағыттардың бірі –цифрландыру мен IТ-қызметтерін дамыту болып табылады.

Бүгінгі күні ПМУ-дағы ІТ-инфрақұрылымы мыңдаған құрал-жабдықтар, серверлік кешендер, компьютерлік сыныптар мен университет ғимараттарының 95% -ын wi-fi-мен қамтитын компьютерлік парк болып табылады.

Бұдан басқа, 164 мобильді оқу бағдарламалары, 400 электронды оқу-әдістемелік басылымдар, 1800-ден астам бейне дәріс оқылды.

Еске сала кетсек, Павлодар мемлекеттік университетінің базасында біздің университетті ғана емес, бүкіл аймақты цифрландыруға жауапты жоба кеңсесі құрылды.

Семинар аясында жаңа бағыт қаралып, онлайн-жоғары оқу орнына ауысудың негізгі мақсаты – жаппай ашық онлайн курстар туралы айтылды.

Университеттердің кез-келген ғалымын таңдай алатын аймақтық алаң құру идеясы , онлайн дәрістер тыңдауға, ішкі академиялық ұтқырлық аясында сертификат алуға және несие алуға болатын аймақтық платформа құру болып табылады.

ПМУ-да цифрлық ортаны дамытудың тағы бір бағыты – студенттерге қызмет көрсету орталығы келесі қызмет түрлерін ұсынады: студенттердің оқу процесіне кеңес беру, диплом көшірмелерін беру және ол туралы өтініштер қабылдау, әскери есепке алу, жауапкершілікке тартылған студенттерді әскери тіркеуден шығару және т.б. мәселелер талқыланады.

Бұдан басқа, университет IT-академиясын ашуды жоспарлап отыр. Жақын арада сандық сауаттылық және компьютерлік сауаттылық курстары, сондай-ақ сызбалық дизайндағы негізгі курстары және WEB бағдарламалары іске қосылады.

Халыққа арналған сегіз апталық сандық сауаттылық курстары ақысыз болады.