Университеттің Директорлар кеңесінде университеттің одан әрі даму бағдарламасы талқыланды. Жұмыс кездесуі Директорлар кеңесінің басшысы, Ғылым және жоғары білім вице-министрі Қуаныш Ерғалиевтің төрағалығымен өтті.

Бірінші кезекте Директорлар кеңесінің мүшелері ToU стратегиялық қызметіне байланысты бірнеше мәселелерді қарастырды. Қуаныш Ерғалиев атап өткендей, университеттің Директорлар кеңесінің тікелей кездескені және ЖОО үшін өте маңызды шешімдер қабылданғаны маңызды.

Содан кейін Директорлар кеңесінің мүшелері ToU профессор-оқытушылар құрамымен және университет жанында жұмыс істейтін жастар ұйымдарының көшбасшыларымен әңгімелесті. Кездесуге қатысушылар өздерін қызықтырған сұрақтарын қойып, ЖОО дамуы бойынша өз ойларымен бөлісті. Директорлар кеңесінің төрағасы ToU-да ЖОО жұмысы туралы өз пікірі бар жастармен, оқытушылармен және ғалымдармен диалог құру маңызды екенін атап өтті.

Одан кейін Директорлар кеңесінің өкілдері Павлодар облысы әкімінің орынбасары Айзада Құрмановамен университет бойынша экскурсияға аттанды. Қонақтар археологиялық мұражайға барды, онда әртүрлі экспедициялардан табылған заттар ұсынылған. Галереяның сақтаушысы және археолог Виктор Мерц бүгінде университет екі грант есебінен қазба жұмыстарын жүргізіп жатқанын айтты. Сонымен қатар, ол бірнеше айдан бері облыстық Оқушылар сарайында жұмыс істеп келе жатқан балаларға арналған археологиялық мектеп жобасы туралы айтып берді. Қуаныш Ерғалиев археологтардың жас буынын даярлағаны үшін университет үжымына алғыс айтып, оларға жергілікті билікпен белсенді ынтымақтасуды ұсынды.

Коворкингте Директорлар кеңесінің мүшелеріне ToU базасында іске асырылып жатқан 20-ға жуық ғылыми жоба таныстырылды. Бұлардың бірі - дәрілік өсімдік шаруашылығын құру мақсатында Қазақстанның солтүстік-шығысындағы дәрілік өсімдіктердің интродукциялық әлеуетін зерттеу жобасы немесе қорық аймақтарында жүруге болатын экологиялық таза су көліктерін өндіру.

Сонымен қатар, қонақтар университеттің тұрғын кампустарында болды. Студенттер үйінде олар қонақтармен сөйлесіп, өмір сүру жағдайлары туралы білді. Жақында қоныстана бастайтын жаңа тұрғын үйде ерекше қажеттіліктері бар балаларға арналған бөлме көрсетілді. Бұл Павлодар облысындағы ерекше қажеттіліктері бар студенттерге арналған бірегей бөлмелер.