Торайғыров университетінің делегациясы аграрлық білім және ғылым саласындағы серіктесі Шарбақты ауданының "Победа" ЖШС барды.

Айта кетейік, ынтымақтастық 2019 жылы сол кездегі директор Александр Поляковтың көмегімен басталды. Кәсіпорын базасында ауыл шаруашылығы мамандықтары студенттеріне жыл бойы дуальды білім беретін оқу орталығы құрылды. Мұндай ынтымақтастықты оның ұлы Владимир Поляков жалғастыруда. Ол әкесінің атына білім беру гранттарын тағайындады және оларды ветеринарлық медицина және агрономия мамандықтарының студенттеріне тапсырды. Бұл студенттер шаруашылық базасында тәжірибеден өтеді, содан кейін сол жерде жұмысқа орналасады.

- Осы күннен бастап біз "Победа" ЖШС-мен ынтымақтастықтың жаңа сатысына көшеміз. Біз экономиканың нақты секторының қатысуымен өңірлік жоғары оқу орындарының базасында тұтас инновациялық экожүйе құрғымыз келеді, бұл туралы Мемлекет Басшысы өз Жолдауында айтты. Шын мәнінде, біздің оқу-өндірістік орталығымыз ғалымдар мен өндірушілердің өзара іс-қимылының үлгісі болады. Оның негізінде біз студенттерді тағылымдамадан өткізіп қана қоймай, ғылыми әзірлемелермен де айналыса аламыз. Мұның бәрі жоғары білім беру жүйесіне де, отандық агроөнеркәсіпке де пайдасын тигізеді, - деп атап өтті ЖОО ректоры Еркін Садықов.