Жұмыс бағыттары

- ҚР ақпараттандыру аясында федералдық бағдарлама бойынша аймақтық деңгейде (аймақаралық деңгейде мамандандырылғандар үшін) жұмыстың координациясы, оның білім беру қызығушылықтарына бейімделуі.

- Жоғары оқу орнының білім беру жүйесінің бірыңғай ақпараттық-білім беру кеңістігін қалыптастыратын жобаларды қамтамасыз ету, құру және ұйымдастыру.

- АКТ-ны оқытуда, ғылыми және ұйымдастырушылық іс-әрекетте қолдану аймағында профессорлық-оқытушылық құрамын даярлау (жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру), кәсіби қайта даярлау және біліктілігін жоғарылату.

- Педагогикалық бағдарламалық құралдарды, жоғары оқу орнында қашықтықтан оқытуда қолданылатын электрондық оқу курстарын, білім беру мекемелерінің тапсырысы бойынша білім беруді ақпараттандыру аймағында тауарлық өнімді жасау.

- Білім беру саласындағы АКТ-ны кешенді қолдану облысында фундаменталды және қолданбалы ғылыми зерттеулерді жүргізу.

- Кәсіби білім және мәліметтер қоры, мәдениет және білім беру аймағында ақпараттық аймақтық ресурстардың қалыптасуы және жүргізілуі.

- ҚР ғылым және білім берудің бірыңғай ақпараттық-телекоммуникациялық ақпараттық желісіндегі аймақтық тораптарының қызметтерін орындау.

Маңызды мақсат пен міндеттер

• Білім беруді ақпараттандырудың бірыңғай мемлекеттік саясатын жүргізу;
  • Білім беру аймағында ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдануды координациялау және қамтамасыз ету;
  • Университеттің электронды оқу құралдарын құру;
  • С.Торайғыров атындағы ПМУ-ң ақпараттық білім беру желісін құру;
  • С.Торайғыров атындағы ПМУ-да жоғары ақпараттық мәдениетті қалыптастыру және оны жоғары білікті кадрлар арқылы тарату.

Департаменттің құрылымы

1. Open university