«Жас ғалым» бағдарламасы бойынша профессор Ф.П. Парамонов жетекшілік етуімен мына студенттер жұмыс істейді: А.Г. Эйвазова, Ы.М. Исабекова, А.М. Изуева, В.П. Мотаева, А.С. Луценко, М.А. Ниязбекова, зерттеу жұмысының тақырыбы «Павлодар қаласында ауыз су сапасынын мониторингі», Э.Е. Копишевтің жетекшілік етуімен келесі студенттер жұмыс істейді Р.А. Бегалиев, О.Е. Мукашев, З.Ж. Марамова, зерттеу жұмысының тақырыбы «Создание приспособлений и оснастки для изготовления телевизионного экрана нового типа на основе фазовых переходов в растворах стимул-чувствительных полимеров», «Системы отображения и вывода информации на основе полиэлектролитных гидрогелей». Ғылыми мақалалар басылымға даярлануда, ғылыми тақырыптарды іске асыруда топ студенттерінің қатысуы, олимпиадалар мен түрлі деңгейдегі сайыстарға қатысу.

ХТОВ-402 тобының студенттері Республикалық пәндік олимпиадаға қатысты (050721 – Химическая технология органических веществ мамандығы бойынша) 29-30  наурыз 2011г. Өткізілген орны аль-Фараби ат. ҚазҰУ, Алматы қ. Команда құрамында 5 студент және жетекшісі х.ғ. к., проф. Жапаргазинова К.Х., олимпиаданың қорытындысы бойынша команда 2-ші орынды иеленді.

2011 жылдың наурыз-сәуір айларында «Amadeus training center Amadeus GIS» тренингті орталығымен «Amadeus Basic course» арнайы курс өткізілді, бандаушы Назгуль Сматова (Қырғызстан азамтшасы), факультет оқытушылар және студенттері қатысты.

«География және туризм» кафедрасының оқытушылары (проф. К.Т. Сапаров, Г.К. Касенова, А.Е. Егинбаава, Ш.Г. Каирова) және студенттері (Нуртаев Е., Хамметов Е, Нажекенова А.) Астана қаласында өткен (3-4 мамыр, 2011ж) туризм бойынша IV Астаналық экономикалық формумның жұмысына қатысты.

Сыбайлас жемқорлықққа қарсы сайыс шеңберінде Тур-201 топ студенттері Абакова А., Енсебаева А. арнайы плакат ұйымдастырып, жүлделі орынға ие болды.

М. Әуезов атындағы Оңтүстік-Қазақстан мемлекеттік университетінде химиялық-технологиялар мамандықтары бойынша «дипломдық жобалар» атты республикалық байқаудан А.С. Головатая – ІІ дәрежедегі дипломмен және Ж.Ж. Калиакбарова ІІІ дәрежедегі дипломмен оралды.

Бүкіләлемдік туризм күнінен арналған «Туризм, алға!» атты көрмеде Тур-102 тобының студенттер командасы 3 орынды иеленіп, дипломмен марапатталды, қараша 2013 ж.

География және туризм кафедрасының студенттері мен магистранттары «Павлодар облысының туристік мүмкіндіктері» атты ІІІ көрмеге белсене қатысқандары үшін алғыс хаттармен және сертификаттармен марапатталды. Сондай-ақ, «Үздік көрме стенді» номинациясы бойынша байқаудың жеңімпаздары болды, қараша 2013 ж.

Халықаралық толеранттылық Күніне арналған байқаудың жеңімпазы ретінде МГ-22 н тобының магистранты А.А.Муканова С.Торайғыров атындағы ПМУ-нің ректорының алғыс хатымен марапатталды

Тур-102 тобының студенттер командасы Қарағанды қаласында туриз бойынша өткен VI Республикалық олимпиадада «Графический дизайн» номинациясын жеңіп алды.

Студенттер әртүрлі Халықаралық деңгейдегі онлайн режиміндегі дөңгелек столдерге белсене қатысып, сертификаттар иеленуде (Исенкин Дархан, Мулякова Дарья, Сендецкая Виктория).

«Биология» бағыты бойынша әл-Фараби атындағы ҚазҰУ өткен Республикалық студенттер олимпиадасына биология мамандығының студенттері белсене қатысып, командалық есепте ІІІ Дәрежедегі дипломмен марапатталды. Команданың құрамы: Ғалымжанқызы Диана (Б-302), Жунусова Мадина (Б-202), Жүсіп Мукаррам (Б-201). Жетекшісі – б.ғ.к., биология және экология кафедрасының доценті Калиева А.Б