Жетекшісі: Гаглоев Александр – Гуманитарлы-педагогикалық факультеттің 3-ші курс студенті.

Мақсаты: Ұлтаралық бірлікті нығайту

Қызметі: 2007 жылдың мамыр айында С.Торайғыров атындағы ПМУ-да Қазақстан халқының жас ассамблеясының филиалы ашылды. 2013 жылдың 15 тамызында С.Торайғыров атындағы ПМУ-дың ректорының бұйрығымен ұлтаралық бірлікті нығайтуға бағытталған «Білік» ассамблеясы құрылған болатын. Студенттік ассамблеяға әр түрлі ұлт студенттері кіреді. Университетте әр түрлі ұлт студенттерінің арасында тұрақтылықты бекіту, келісім және ынтымақтастық жұмыстары жүргізіледі. Студент жастарға қазақстандық патриотизмді қалыптастыруға, рухани бірлік идеясын тарату және ұлтаралық келісім, белсенді өмірге тәрбиелеу және азаматық құқыққа бағытталған және бұқарашыл мемлекет, тарихи-мәдени мұраларды үйрену және сақтау жұмысына ерекше мән беріледі.