Жетекшісі: Айтышев Данияр Дауренұлы – С.Торайғыров атындағы ПМУ-ның тарих және құқық факультетінің 2 курс студенті, мамандығы «тарих»

тел.8-700-355-90-70, 8-777-39-99-143

Мақсаты:

•    Тәуелсіз Қазақстанның мүддесі аясында белсенді студенттер консолидациясы.

•    Жас Қазақстандықтардың күш-жігерін конструктивтік салаға жұмсауы.

•    Студенттік ортада білім негізін енгізу.
Миссиясы:

•    Қазақстанда студенттік мәселелерді шешетін және еліміздің ЖОО және ОАОО-да білім сапасын жақсартуға әсер ете алатын ұлттық қозғалысты консолидациялау.

Міндеттері:

•    Қазақстан студенттер Альянсының аудиториясын кеңейту.

•    Тілді, тарихты, мәдениет пен ұлттық дәстүрлерімізді дәріптейтін Қазақстан жастарын тәрбиелеу.

•    Халықаралық деңгейге шығу, Таяу және Шалғай шетелдік студенттік ұйымдармен байланыс жасау.

Қызметі:

Университеттің қоғамдық өміріне белсенді араласатындар – университеттік Қазақстан студенттер Альянсының мүшелері, ол елімміздің 107 жоғары оқу орнының 30 мыңнан артық студенттерін біріктіріп отыр. Қозғалыстың басты мақсаты – студенттер құқығы мен мүддесін қорғау, сонымен қатар отандық жоғары білім сапасын көтеруде мемлекет жұмысына әсер ету.

ҚАС ҚР ғылым және білім Министрлігі көмегімен қолданады, қол қойылған келісім щеңберінде ҚР жоо-дың ректорлары Кеңесімен қызмет етеді.

ҚАС белсенділері түрлі конкурстар мен акцияларға өздерінің жастастарын қатысуға тартады, олар: «Қалай тұрасын студент?», «Қалай тамақтанасын студент?», жасы үлкен адамдар күніне арналған «Жастар игілікті істер үшін», «Нашақорсыз өмір», «Денісау жастар – денісау демалыс», «Волонтерлік әрекеттер» конкурсы және т.б.

Бізді қоршаған орта табиғаты мен туған қаламыздың қамы үшін өзінің еңбегінің бөлігін сіңіруге дайын, университет студенттері мұнда жыл сайын қатысатын, Ертіс өзенінің сол жақ жағажай жағалауын тазарту бойынша «Таза жағалау» экологиялық акциясы Павлодар қ. ҚАС қамқорлығымен 2005 жылдың шілдесінде өткізіледі.

«Бұл біздің ту!» ғаламат акциясы көбінде есте қалған шығар, бұл ойдың жүргізілуі ҚАС жатады. Бірінші қаласы, Астанада өткізілген болатын. Біздің еліміздің қалаларын 1020(200 м2)  метр өлшемі бар Қазақстан Республикасы туы аралады. 3 қазанда туымыз Павлодарға келді. Бұл расында да үлкен көрініс болды: жүз шақты жас адамдар және үп-үлкен мата, біркелкі колонна құрып, олар – өз елінің патриоттары екенін, бір үлкен біріктірілген мақсатты – көрсетті.

Жастар өз қолымен жасайтын, өз елінің тарихына қатысты бұл сезім – бір үлкен нәрсе береді, жастардың патриоттық сезімін тәрбиелеу көмегі мақсатын жай ғана қоя тұрмай ҚАС белсенділері «Бұл біздің Әнұран!», «Бұл біздің Ту!», «Менің Қазақстаным» сияқты акциялар ұйымдастырады.

Біздің қаламызда орналасқан, №5512 әскери бөлімінің офицерлері мен солдаттарына арналған мерекелік концерт С. Торайғыров атындағы ПМУ-дің студенттердің филармониясымен бірге Қазақстан Альянс студенттер белсенділері Отанымыздың Қорғаушылар Күніне және Жеңіс күнін тойлау шеңберінде өткізілді.

Павлодар қ. ата-ананың қамқорынсыз қалған және жетімдерге арналған екі баспананы қайырымдылық акциясымен ҚАС 2006 жылдың 1 маусымында балаларды қорғау күнінде барды. «Балаға көмектес!» айлығы уақытында жиналған, кітаптар мен ойыншықтарды, киімдерді олар баспанадағы балаларға берді.

ҚАС өмірі тек қана акциялар мен бағдарламаларда қатысуымен қызықты емес, сонымен бірге еліктіретін бірлескен демалыстар, дискотекалар, КВН, семинарлар мен тренингтарда оқыту, жазғы және қысқы лагерьлер.

ҚАС арналған аймақтық лагерь жұмасы ұйымдастырылған болатын, мұнда С. Торайғыров атындағы ПМУ «Баянтау» демалыс үйінде солтүстік-шығыс өлкелердің 70 аса облыстар өкілдері 2006 жылдың тамызында демалды. Әртүрлі қалалардан ҚАС белсенділері лагерьлер қорында көптеген қызықты және пайдалы тренингтер өткізді (тақырыптары: «Топта жұмыс жасау», «Фандрейзинг – акцияларды жүргізу үшін демеушілерді тарту» және т.б.), семинарлар, спорттық жарыстар, бір-бірлері жайлы көп білуге және достасуға, және де жай ғана көңіл көтеруге мүмкіншілігі туды!

Мекен-жайы:

Ломов к-сі 64-үй (С.Торайғыров атындағы ПМУ, Бас оқу ғимараты) –119а. каб.