Кафедраның құрылу тарихы

Кафедра 1997 жылы, 1962 жылдан бастап негізделген «Машина жасау технологиясы» және «Металлды кесу жабдығы» екі кафедраның қосылу нәтижесінде пайда болды.

2002 жылдан 2011 жылдар аралығында "Машина жасау және стандарттау" кафедрасының меңгерушісі т.ғ.к., профессор Шумейко Иван Алексеевич. 2011 жылдың тамызынан бастап кафедра меңгерушісі т.ғ.к., доцент Ықсан Жанар Мұнсызбайқызы тағайындалды. 2018 жылдың 03 қыркүйегінен бастап кафедра меңгерушісінің м.а. Итыбаева Ғалия Түлеубайқызы тағайындалды.

Бастапқыда кафедрада жұмыс істегендер: т.ғ.к., профессор Баймагамбетов Темиртай Шайхенович, т.ғ.к., профессор Проскуряков Анатолий Фёдорович; т.ғ.к., профессор Дудак Николай Степанович, т.ғ.к., профессор Олжабаев Рамазан Омербекович, аға оқытушылар Аукенов Мурат Майжанович.

Кафедра басшылығы

Аты-жөні: Итыбаева Ғалия Түлеубайқызы

Қызметі: қауымд. профессор (доцент)

Ғылыми, академиялық дәрежесі: техника ғылымдарының кандидаты

Ғылыми, академиялық атағы: ПМУ доценті

Білімі: 1984 ж. Еңбек Кызыл Ту орденді Карағанды политехникалық институтын, машина жасау мамандығы бойынша бітіріп шықты. 2010 ж. 05.03.01- Механикалық және физико-техникалық өндеу құрал-жабдықтары мен технологиясы мамандығы бойынша кандидатық диссертация қорғады (диплом FK № 0006639, 31.03.2011ж.). 2011 ж. қаңтарынан бастап (ПМУ Ғылыми Қеңес отырысының №7 хаттамасы) - С. Торайғыров атындағы Павлодар мемлекеттік университетінің доценті

Оқытатын пәндері: Машина шығару технологиясы, Конструкциялық материалдар және термоөңдеу, Конструкциялық материалдар технологиялары мен термоөндеу, Кәсіби орыс тілі, Машина жасау өндірісінің технологиялық процестері, Машина өндірісі технологияларының қазіргі түрлері, Кәсіби қазақ тілі, Кесу теориясы, Машина жасау технологиясының негіздері, Мамандыққа кіріспе, Машина өндірісі технологияларының қазіргі түрлері, Метал өңдеудің урдістері, Metal working processes.

Еңбек өтілімі: 33 жыл

Ғылыми еңбектер тізімі: Өнертабысқа патенттер алынған, мақалалар шығарылған, әдістемелік әзірлемелердің саны – 80. "Тесіктерді өңдеуге арналған прогрессивті құрал" монографиясы шығарылды – Павлодар: Кереку, 2015. – 141б.

Ғылыми зерттеу бағыты: тетікті өңдеу дәлдігін жоғарылату

Кәсіби жетістіктері: Жаратылыстанудың Ресейлiк академиясының профессоры, Альфреда Нобеля атындағы алқа; «Европейское качество» (Gold medal "European Quality") алтын алқасы.

ЖОО Академияық бағыты бойынша бірінші модуль қ.Астана Назарбаев Университеті 30-04 шілде 2015 ж.; екінші модуль Nanyang Technological University 07-11 шілде аралығында 2015 ж. қ. Сингапур. 16.12.2016 ж. "Энергетика, қоршаған ортаны қорғау, инженерлік қауіпсіздік және өнеркәсіптік экология саласындағы үздіксіз кәсіби даму" тақырыбы бойынша 72 сағат көлемінде біліктілікті арттыру курсында ҚР БҒМ алғыс алды, сертификат 06.10.2017 ж.

Кафедраның орналасқан мекен-жайы

Ак.Шөкин көшесі, 139, Б корпусында, 212, 214 кабинеттері, металлургия, машина жасау және көлік факультеті, байланыс телефоны 673633 (ішкі 1201).

Мамандықтар мен білім беру бағдарламалары туралы

Профессор-оқытушылар құрамы

Материалды-техникалық база

Ғылыми-зертханалық жұмысы