Ғылыми кеңесте 2021 жылдың 10 ақпанында (№7 хаттама) Жаңа Computer Science факультетін (информатика факультеті) құру туралы шешім қабылданды.

ЖАҢА БАҒДАРЛАМАЛАР

Мамандандырумен бір Computer Science (CS) білім беру бағдарламасы енгізілуде.

Мамандандыру екінші семестрден басталады.

2021-2022 оқу жылында 1 қыркүйектен бастап іске қосылатын CS мамандандыруы:

CS: киберқауіпсіздік,

CS: бағдарламалық жасақтама,

CS: Веб-әзірлеу,

CS: DevOps-инженерия,

CS: Графика, кеңейтілген және Виртуалды шындық.

2022-2023 оқу жылында 1 қыркүйектен бастап қосымша іске қосылатын CS мамандандыруы:

CS: Зияткерлік технологиялар,

CS: Big Data және деректерді талдау,

CS: Робототехника және интернет заттары.

Бағдарламалардың сипаттамасы:

CS: киберқауіпсіздік-Ақпараттық қауіпсіздік қатерлерін және деректерді жоғалту тәуекелдерін анықтайды, ақпаратты жоғалтудан қорғау үшін қауіптер мен шешімдерге қарсы іс-қимыл шараларын әзірлейді және енгізеді; деректердің сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді; IT-шешімдерді әзірлеуге және енгізуге қатысады.

CS: бағдарламалық жасақтама – маман бағдарламалық жасақтаманы белгілі бір сапада, белгіленген мерзімде және алдын-ала белгіленген бюджет аясында жасайды, сүйемелдейді және енгізеді.

CS: Веб-әзірлеу-web-бағдарламалау саласындағы маман, веб-қосымшаларды әзірлеу

CS: DevOps-инженерия-әзірлеу және басқару бөлімдерін басқарады, сонымен қатар әртүрлі бағдарламалық құралдарды қолдана отырып, олардың тапсырмаларын орындауды автоматтандырады, бағдарламалық өнімді құрудың барлық кезеңдерін синхрондайды.

CS: Графика, кеңейтілген және Виртуалды шындық - виртуалды және кеңейтілген шындықтың ақпараттық технологиялары мен бағдарламалық өнімдерін жобалау, әзірлеу, енгізу және қолдау.

CS: Зияткерлік технологиялар-зияткерлік жүйелерді дамыту: нейрондық желілер, ауылшаруашылық тану жүйелері, қызмет көрсету құрылымы, бизнеске арналған телеграм боттары.

CS: Big Data және деректер аналитикасы - математика, статистика, информатика, Информатика, бизнес және экономика салаларында білімі бар әмбебап маман (Data Scientist). нақты уақыт режимінде ақпараттық ағындарды қоса алғанда, барлық көздерден қажетті ақпаратты алыңыз және одан әрі бизнес-шешімдер қабылдау үшін оны талдаңыз.

CS: робототехника және Заттар интернеті-бағдарламаланатын логикалық контроллерлер, микропроцессорлар, ендірілген үлестірілген жүйелер және нақты уақыт жүйелері, робототехника құрылғылары мен жүйелері, заттардың өнеркәсіптік интернеті (IIoT) жүйелері негізінде технологиялық процестерді автоматтандыру жүйелерін әзірлеу.

Оқу кезінде қосымша мамандандыруды (minor) таңдауға болады (ТЕГІН).

2021-2022 оқу жылынан бастап:

- Графика және дизайн,

- Веб-бағдарламалау,

- Толықтырылған және Виртуалды шындық,

- SMM & SEO ,

- Бейнепродакшн.,

- Сандық дыбыс операторы,

2022-2023 оқу жылынан бастап:

- Ұшақ инженері,

- Big Data,

2023-2024 оқу жылынан бастап:

- Кибер-турист,

- Блокчейн.

Факультеттің Байланыс ақпараты

Computer Science факультеті

Павлодар қ., Ломов к-сі, 64, каб. №218

Тел: 8 (7182) 673629 (ішкі 1184)

Толығырақ ақпарат бойынша қоңырау шала аласыз+7 705 725 6203.

Instagram https://www.instagram.com/ithubkz/

Facebook https://www.facebook.com/ITClasterToU

Telegram https://t.me/tou_edu_kz

НОВОСТИ ФАКУЛЬТЕТА

В ToU ОПРЕДЕЛИЛИ ЛУЧШИХ КИБЕРСПОРТСМЕНОВ ОБЛАСТИ

​Областной турнир по киберспорту Pavlodar Cyber Cup организовали в рамках уникального события в Торайгыров университете - открытия факультета Computer Science.

В турнире приняли участие 191 команда – это около 1000 киберспортсменов Павлодарской области. В финал прошли 25 команд, которые сражались за звание победителей со своими соперниками.

Почетными гостями на церемонии подведения итогов турнира стали руководители Управления предпринимательства и индустриально-инновационного развития Павлодарской области Турсынгалиев Айбек Алибекович и Регионального учебно-практического центра физической культуры Управления образования Тусупов Бахтияр Суюндыкович.

Турнир проходил по четырем наиболее популярным дисциплинам. Общий призовой фонд составил полмиллиона тенге. Генеральный спонсор турнира АО Казахтелеком, организационную и техническую поддержку оказали Федерация киберспорта Казахстана, pinger.pro и  StudioKZ.

Финалистами по дисциплине CSGO стали команды:
1 место – "ex-PUSH", призовой фонд составил 50 000 тенге.
2 место – "dispa1rs", призовой фонд составил 30 000 тенге.
3 место – "5klawki", призовой фонд составил 20 000 тенге.

Финалистами по дисциплине MobileLegends стали команды:
1 место – "Dead Inside", призовой фонд составил 50 000 тенге.
2 место – "REVENGE", призовой фонд составил 30 000 тенге.
3 место – "Заповеди", призовой фонд составил 20 000 тенге.

Финалистами по дисциплине DOTA2 стали команды:
1 место –  "OutSiders", призовой фонд составил 50 000 тенге.
2 место – "Sick Of Silence", призовой фонд составил 30 000 тенге.
3 место – "Not Afraid или Genius", призовой фонд составил 20 000 тенге.

Финалистами по дисциплине PubgMobile стали команды:
1 место – "103", призовой фонд составил 30 000 тенге.
2 место – "RebellioN", призовой фонд составил 25000 тенге.
3 место – "Switex team", призовой фонд составил 20000 тенге.
4 место – "KTL Power", призовой фонд составил 15000 тенге.
5 место – "TeamBear", призовой фонд составил 10000 тенге.
6 место – "KZPRo", призовой фонд составил 5000 тенге.

Благодарим за участие в областном турнире по киберспорту Pavlodar Cyber Cup!