Торайғыров университетінің жастары студенттер арасында өткен отын-энергетика кешені және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі ғылыми жұмыстардың халықаралық байқауында жүлделі орындарға ие болды.

Никита Швацкий, Виктория Казакова, Жұмабай Шыңғыспек Сәуле Кунязова және Мадина Каримбергенованың жетекшілігімен екінші орынды жеңіп алды. Жастар командасы Қазақстан Республикасындағы жастар кәсіпкерлігін дамыту моделін ұсынды.

Вадим Марковскийдің бастамасымен үшінші курс студенті Диас Жақсыбаев екінші орын тұғырынан көрінді. Диас таратқыш желілердегі электр энергиясын жоғалту мәселесін зерттеді.

Кәрім Темірболатов және Батырхан Қайкенов «ҚазМұнайГаз» ҰҚ АҚ-ның компрессорлық станцияларының сенімділігін зерттеді. Ғылыми жетекші Бауыржан Шапкеновпен бірге олар екінші орынға ие болды.

Дмитрий Снопков байқаудың «Химиялық және мұнайхимия саласының  даму перспективалары және заманауи жағдайы» бағыты бойынша екінші орынды жеңіп алды. Кафедра меңгерушісі Мәдениет Елубаймен бірге қышқылданған битумның қасиеттерін модификациялау әдісі бойынша пайдаланушылық қасиеттерін жақсарту ұсынылды.

Энергияға тәуелділік стратегиясы бойынша Аружан Сарыбай және электр энергиясы магистрі Айгүл Әшімова - байқаудың үшінші орын иегері.

Қазақстан Республикасы отын-энергетика кешенінің жағдайы және оған байланысты экологиялық мәселелерді Яна Маковец, Әнел Темірғалиева зерттеді. Алма Мусинаның басшылығымен олар үшінші орынға ие болды. Күміс жүлдеге, сонымен қатар, Ернар Шахметов лайықты деп танылды. Ол GEM (Global Entrepreneurship Monitor, GEM) жобасы шеңберінде ол кәсіпкерлік белсенділіктің ұлттық деңгейіне баға берді.

Байқауға Ресей Федерациясы Үкіметінің жанындағы Қаржы университеті, Ресей халықтары достастығының «МИСиС» ұлттық зерттеу технологиялық университеті, И. Кант атындағы Балтық федералды университетінің студенттері де қатысты.