Сыбайлас жемқорлықсыз Университет

Комплаенс - офицер - "Торайғыров Университеті" КЕАҚ - Матенова Жанна Нурлановна

Қазақстанда квазимемлекеттік және жеке секторларда комплаенс – қызметті енгізу белсенді жүргізілуде. Комплаенс-қызмет ұғымы бізге шетелден келді. Бұл сәйкестікті білдіреді. Бұл қызметтің мақсаты – халықаралық заңнамаға сәйкестігін тексеру, мониторинг және талдау жүргізу. Сонымен қатар, комплаенс-қызмет Әдеп кодексін және сыбайлас жемқорлықты бұзумен күресуде. Қазақстан бұл қызметті бұрынғы КСРО елдері арасында бірінші болып енгізуде.

"Торайғыров университеті" КЕАҚ міндетті реттеушілік талаптар мен халықаралық тәжірибені енгізу шеңберінде білім беру саласында алғашқылардың бірі болып Комплаенс - қызметін құрды.

Бұл лауазым міндетті реттеуші талаптар мен халықаралық тәжірибені енгізу аясында құрылды. Негізгі мақсаты – сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл және барлық қызметкерлер арасында ашықтықты, адалдықты қамтамасыз ететін және үздік халықаралық стандарттарға, ішкі саясаттарға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жұмыс істеу үшін жағдай жасайтын университеттің ішкі корпоративтік мәдениетін қалыптастыру.

Құрметті талапкерлер, "Торайғыров университеті" КЕАҚ-ның білім берудің барлық сатыларының студенттері мен түлектері, қызметкерлері!

Біз сізден әдеп бұзушылықтарға және сыбайлас жемқорлық көріністеріне бей-жай қарамауыңызды және кері байланыс арналарына кез келген, тіпті болмашы фактілер туралы хабарлауыңызды сұраймыз.

Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар және әдепсіз іс-әрекеттер туралы хабарлау

Өтініште көрсетіңіз:

- бұзушылық орын алған қызмет саласы;

- бұзушылықтың мазмұнын және сізге белгілі фактілерді сипаттаңыз;

- факультетті (кафедраны), ғылыми-практикалық орталықты және бұзушылық орын алған университеттің құрылымдық бөлімшесін көрсетіңіз ;

- есіміңізді атаңыз (міндетті емес);

- кері байланыс үшін координаттарыңызды көрсетіңіз (міндетті емес).

Хабарламаның мәні негізсіз күдіктерді емес, сізге белгілі фактілерді нақты көрсетуі керек екендігіне назар аударамыз. Біз сізден қызметтік тергеу жүргізуге болатын нақты жасалған немесе жоспарланған құқыққа қарсы іс-әрекеттер туралы көмек пен ақпаратты күтеміз. Бізге бұзушылықтың ауқымы туралы түсінік алу маңызды. Университетте теріс пайдалану туралы кез-келген хабарлама маңызды, өйткені тіпті кішігірім, бірақ жиі жасалатын бұзушылықтар көбінесе бір реттік және үлкен қылмыстан кем емес зиян келтіреді.

Есіңізде болсын, берілген форманы қолдануға болмайды:

- университет қызметкерлерінің ар-намысы мен абыройына жалған және кір келтіретін мәліметтерді тарату үшін;

- бас араздығы, кек алу туралы ақпарат үшін;

- бұзақылық ниетпен.

Сіз сондай-ақ Комплаенс-офицерге – Әдеп жөніндегі уәкілге келесі байланыс деректері бойынша құпия түрде хабарласа аласыз:

Әдеп және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша "Жедел желі": +7 708 833 53 55

Электрондық адрес: compliance_officer@tou.edu.kz

WhatsApp/Telegram +7 708 833 53 55

Мекенжайы: Павлодар қаласы, Ломов к-сі, 64-222

Қабылдау уақыты: 15-00-ден 18-00-ге дейін

Құпиялылыққа кепілдік беріледі.

Құрметпен, Матенова Жанна Нурлановна

Комплаенс-офицер – Әдеп жөніндегі уәкіл

ISO 37001 сертификаты

Грант үлестiру туралы ақпарат