Сіздерді С. Бейсембаев академигі атындағы ғылыми кітапханасы CD-ROM дискілер, дискеталар,  аудио және видео кассеталар, әртүрлі тасымалдайтын 2300 басылымнан аса медиатекалар ақпараттық қоры бар туралы хабарлайды.

Толық мәтінді мәліметтер қорын (ТМҚ) жасау бойынша жұмыс жүргізіледі. Электрондық құжаттар массивіне күнде интернеттен оқулықтар және кітаптардың көшірмелері еңгізіледі. Кітапхана қызметшілері көшірмелері шектеулі талап етілетін оқулықтарды көбінесе электрондық түрге жоспарлы түрде аударады. Күн сайын Электрондық кітапхана массивтерінің жаңартуы жүзеге асады.

Бейнемәтіндерді, көркем туындыларды, ғылыми кеңестердің мәтіндерді және ғылыми журналдарды, аңықтама баспаларды, басты оқулықтардың  электрондық нұсқасын қосады және жан-жақты мінезді ЭК коллекциясын тасиды.

Кілттік сөз бойынша табу – өзінің әйгілі әдісінің қолдануында негізделген және ЭК ақпараттық табу барынша оңай.

2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап «КазРЕНА»  Қазақстан компьютерлік желілердің ғылыми-білім беру қауымдастығымен бірге ЖОО арасындағы Республикалық электрондық кітапхана (ЖРЭК) қалыптасып және  жұмыс істейді. Өткен жылда Республиканың 50 ЖОО электрондық кітапханалары біріктірілді, олар ұлттық университеттер-3, мемелекеттік ЖОО-22, акционерлік ЖОО-8 және қалғаны жеке меншік ЖОО. Қазір ЖРЭК қорында 24 мыңнан аса білім беру ресурстарының аттары бар.

ЖОО-ғы электрондық қоры кітапханларында барлық бар мәлеметтерге ЖРЭК арқылы кіру берілген.

«КазРЕНА» желісіне біздің университеттің С. Бейсембаев академигі атындағы ғылыми кітапхана қосылған. Әр ай сайын ЖРЭК басты серверіне электрондық пошта бойынша электрондық тізбе жаңартылуы өткізіледі. ЖОО электрондық кітапханасынан ЖОО журналдық фонды мен кітаптардан оқыту үрдісі үшін қажет профессорлық-оқытушылар құрамы жарияланған мақалалар мен методикалық және ғылыми мәліметтер, оқу құралдары, оқулықтардың толық мәтіні еңгізіледі. Электрондық оқулықтарды еңгізу және жоғарыда айтылған сканерленген негіздер жолы арқылы әрдайым электрондық кітапхана толтырылады.

Барлық сұрақтар бойынша медиатека кеңесшілеріне немесе mediateka@inbox.ru жазыныздар

Өтінеміз ЖРЭК жұмыс істеу үшін www.lib.kazrena.kz сілтемесін қолдана отырып кітапхана сайтына кіріңіз

Өтінеміз С. Торайғыров атындағы ПМУ ЭК жұмыс істеу үшін www.library.psu.kz  сілтемесін қолдана отырып кітапхана сайтына кіріңіз